Twitter E-posta Bildirimlerini Kapatma

Twitter E-posta Bildirimlerini Kapatma
17 Temmuz 2022 12:00 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:27

Twitter e-posta bildirimlerini kapatma, e-posta adresini sıklıkla kullanan ve gereksiz e-postaların ve bildirimlerin geliyor olmasından rahatsızlık duyan kullanıcıların uyguladığı bir işlemdir. Twitter kullanıcılarını sürekli olarak bilgilendirmek ve kullanımı artırmak amacıyla platform içerisine davet edebilmek adına farklı bildirim yöntemleri tercih etmektedir. Tercih edilen bu bildirim yöntemleri ile kullanıcı haberdar edilirken hesaba ait önemli bilgiler de paylaşılmaktadır.

Sosyal medya platformlarına üyelik ve daha sonrasında da güvenlik sebebiyle kullanılan e-postalar, platform üreticileri tarafından bilgilendirme ve çeşitli tanıtım amaçlarıyla kullanılmaktadır. Temelde hesap güvenliğini sağlamak amacıyla hesap sahibi tarafından eklenen e-postaların farklı amaçlar doğrultusunda kullanılıyor olması rahatsızlık yaratmaktadır. Ortaya çıkan bu rahatsızlığın temel sebebi olarak gerek e-postaların kalabalık yaratıyor olması sayılabilecekken bazı kullanıcılar için özel sohbetlerin e-posta yoluyla gönderiliyor olması da sayılabilmektedir. Kullanıcı gerçekleştirmiş olduğu sohbetlerde karşıdan gelen mesajların tümünün e-posta ile gönderilmesinden rahatsızlık duyabilmektedir. Bu sebepten ötürü de Twitter e-posta bildirimlerini kapatma işlemini uygulamak zorunda kalabilmektedir.

 

Twitter E-posta Bildirimlerini Kapatma – Web Sitesi

Her kullanıcı için kullanım tercihleri ve yöntemleri farklılıklar gösterebilmektedir. Bazı kullanıcılar günlük olağan akışı ve paylaşımları takip etmek adına kullanırken, bazı kullanıcılar özel sohbetlerini buradan gerçekleştirebilmektedir. Böyle bir durumda da her eylemin e-posta olarak gönderiliyor olması sorun yaratabilmektedir. Bir kullanıcı bir iş ortağıyla, arkadaşıyla veya hoşlandığı bir insanla sohbet gerçekleştirdiğinde bunun yalnızca kullandığı hesapta kalmasını isteyebilmektedir. Veya sohbet tamamlandıktan sonra direkt olarak mesajları silebilmektedir. Fakat bildirim durumu söz konusu olduğunda gerçekleştirilen sohbet bir başka alanda daha depolanmış olmaktadır. Depolanan sohbetin istenmeyen kişiler tarafından görüntülenebilme ihtimali sorun yaratmaktadır. Bu doğrultuda da kullanıcı Twitter e-posta bildirimlerini kapatma işlemini uygulamak istemektedir. Bunun için yapması gerekenler şu şekildedir:

 • İnternet tarayıcınızdan Twitter web sitesine ve sonrasında hesabınıza giriniz.
 • Ekrana gelen ana sayfanın sol tarafından “Daha Fazla” seçeneğine tıklayınız.
 • Daha sonra ise “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine tıklayınız.
 • Görüntülenen ayarlar penceresinden “Bildirimler” seçeneğine tıklayınız.
 • Sağ tarafta açılan seçenekler arasından “Tercihler” isimli seçeneğe tıklayınız.
 • Sunulan bildirim türleri arasından “E-posta bildirimleri” seçeneğine tıklayınız.
 • Görüntülenen pencereden direkt olarak tüm e-posta bildirimlerini engelleyebilmeniz mümkündür. Bunun yanında ise e-posta bildirimi olarak gelmesini istemediğiniz seçenekleri devre dışı bırakmanız mümkündür.

 

Twitter E-posta Bildirimlerini Kapatma – Mobil Uygulama

Twitter, kullanıcının platform içerisinde geçirmiş olduğu süreyi daha üst seviyelere taşımak adına sürekli olarak yeni bir özellik geliştirmesinin yanında farklı metotlar da uygulamaktadır. Uygulamış olduğu metotlar arasında bildirimlerin oldukça fazla önemi bulunmaktadır. Gün içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı platforma giriş yapmayı unutan, aklına pek fazla gelmeyen kullanıcıları sürekli olarak bildirimler aracılığıyla uyarmakta ve platformun içerisine çekmeye çalışmaktadır. Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi kullanımı artırmak adına böyle bir metot izleyen Twitter, sıklıkla gönderdiği e-posta bildirimleri ile kullanıcısını rahatsız edebilmektedir. Yaşadığı rahatsızlığı gidermek isteyen kullanıcı ise Twitter e-posta bildirimlerini kapatma gibi işlemlere başvurmak durumunda kalmaktadır. Böyle bir durumda yapması gerekenler şu şekildedir:

 • Twitter mobil uygulamasını açınız.
 • Bildirim ayarlarında değişiklik yapmak istediğiniz hesaba giriniz.
 • Sol üstteki üç çizgiye dokununuz.
 • “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine dokununuz.
 • “Bildirimler” seçeneğine dokununuz.
 • Görüntülenen sayfanın en altındaki “E-posta bildirimleri” seçeneğine dokununuz.
 • Ekrana gelen sayfadan hesabınıza gelen e-posta bildirimleri ile ilgili tüm değişiklikleri yapmanız ve aynı zamanda e-posta bildirimlerini direkt olarak devre dışı bırakmanız mümkündür.

Özellikle ortak kullanımların olduğu e-posta adreslerinde kişisel sohbetlerin farklı kişiler tarafından görüntülenmesini engellemek amacıyla uygulanan işlem hesap güvenliği ile ilgili konuları kapsamamaktadır. Hesabın güvenliğini sağlamak veya izinsiz gerçekleştirilen herhangi bir girişi engellemek adına yapılacak olan işlemler için e-posta bildirimleri kullanılmaya devam edilecektir. Hesap içerisinde yapılabilecek olan hiçbir değişiklik bu duruma engel olmayacaktır.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.