Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?
19 Temmuz 2022 11:42 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:34

Instagram hesap dondurma işlemi için İnstagram.com adresine mobil tarayıcıdan veya bilgisayarınızdan giriş sağlamalısınız. İlgili adrese erişim ardından profil düzenleme menüsü üzerinden geçici hesap kapatma işlem adımlarını izleyebilirsiniz. Instagram hesabını geçici şekilde dondurmak için izlemeniz gereken işlem adımlarını içeriğimizin devamında sizlere sunuyoruz.

Instagram Hesap Dondurma Adımları Neler?

Instagram hesabınızı dondurmak için yapmanız gerekenler şu yöndedir:

  • İnstagram.com adresine mobil cihazınızdan veya bilgisayardan erişim gerçekleştirin.
  • Instagram hesabınıza erişim ardından, sayfanın sağ üst köşesindeki insan silüeti şeklinde tasarlanmış simgeye tıklayın.
  • Görüntülediğiniz yeni sayfadan “profili düzenle” menüsünü tercih edin.
  • Sıradaki sayfa üzerinden “hesabımı geçici olarak kapat” komutuna tıklayın.
  • Hemen ardından görüntüleyeceğiniz geçici hesap kapatma gerekçeleri arasından tercih yapıp, sayfa altındaki kutucuğa şifrenizi girerek, devam kutucuğuna tıklayın.
  • Son olarak sayfanın en altında bulunan hesabımı geçici olarak kapat komutuna onay verin.

Bu adımlar sonunda Instagram hesabınızı başarılı şekilde dondurmuş olursunuz.

Instagram Şifremi Unuttum, Hesabımı Nasıl Dondururum?

Instagram şifresini unutanlar yine de Instagram hesap dondurma işlemi yapabilirler. Dondurma işlemi yapabilmek için öncelikle hesaba yeni bir şifre tanımlamak ardından geçici hesap kapatma adımlarını izlemek gerekir.

Şifresini unutanlar, İnstagram.com’a erişim ardından sayfa üzerinde gördükleri “şifremi unuttum” butonuna tıklamalıdırlar. Hemen ardından ekrana gelen boş kutucuklara şifresi değişecek hesabın kullanıcı adı veya kullanıcı mail adresi bilgisi yazılıp, devam komutu seçilmelidir.

İşlem sonrasında mail adresine erişim sağlanıp, Instagram’ın gönderdiği şifre yenileme linkine tıklanır. Erişilen yeni sayfadaki boşluğa yeni bir şifre yazılarak kaydet komutu seçilir. Artık yeni şifre edinildiği için hesaba rahatlıkla erişilebilir veya dondurma işlemi yapılabilir. Şifre edinenler içeriğimizin 2. alt başlığında değindiğimiz Instagram hesap dondurma adımlarını izleyerek, hesaplarını geçici şekilde kapatabilirler. Hesap dondurma için İnstagram.com adresinden profilinize giriş sağlayıp, profil düzenleme menüsüyle eriştiğiniz tabloya, geçici hesap kapatma sebebinizi ve şifrenizi girerek, onay konutuna tıklayabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Paylaşımları Siler mi?

Instagram hesap dondurma yapıldığında fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz silinmez. Sadece siz hesabınıza tekrar bir giriş sağlayana kadar gizlenir ve diğer kullanıcılarca görülemezler. Instagram geçici hesap dondurma işlemi ardından eğer hesabınıza şifre ile tekrar giriş sağlarsınız profiliniz otomatik olarak aktifleşir. Ancak kalıcı kapatma işlemlerinde belirli bir süre ardından hesabı kurtarmak, tekrar giriş sağlamak mümkün olmaz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.