iOS 15 Nasıl Kurulur?

iOS 15 Nasıl Kurulur?
29 Ağustos 2021 17:38 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:46

Geçtiğimiz günlerde yapılmış olan Apple’ın WWDC21 etkinliğinde yepyeni tablet ürünleri ve iOS işletim sürümünün bir sonraki nesili olacak iOS 15 tanıtıldı. Sonbaharda tüm kullanıcılar için kullanıma sunulacak olan iOS 15, hem geliştirici kullanıcılar hem de yeni işletimini önceden deneyimlemek isteyen kullanıcılar için beta sürümünü kullanımına sürdü.

Eğer siz de, Apple ın yepyeni işletim sistemini deneyimlemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek iPhone unuza hızlı bir şekilde iOS 15’i yükleyebilir ve deneyimleyebilirsiniz:

 

 1. Adım: Yükseltme işlemine başlamadan önce herhangi bir duruma karşın telefonunuzu yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Yedekleme adımını geçtikten sonra Safari tarayıcısı üzerinden Apple ın Beta Yazılım Sitesine giderek, Apple kimliğiniz ile giriş yapın.
 2. Adım: Açılan sayfa sekmesi üzerinde yer alan ‘Enroll Your Devices’ seçeceğini işaretleyin.
 3. Adım: Bir sonraki sayfa üzerinde yer alan iOS sekmesinin olduğunu kutuya tıklayın. Bu kısımda yedekleme yapmanızın neden önemli olduğunu bilgilendiren bir yazı ile karşılacaksınız.
 4. Adım: Gerekli açıklama ve uyarıları okuduktan sonra en aşağıda yer alan Download Profile yazan butona tıklayın ve arkasından gelen izin ver seçeneklerini de onayladıktan sonra bir sonraki adıma geçin.
 5. Adım: İzin verme işlemlerini başarıyla tamamladıktan sonra uygulama arşivinden ayarlar uygulamasını açın. Ayarlar menüsünün en üstünde yer alan ‘Profil İndirildi’ yazan bir uyarı ile karşılacaksınız. Bu yazıya tıkladıktan sonra güncellemenin telefonunuza işlenmesi için telefonunuz yeniden başlatma işlemine geçiş yapacaktır.
 6. Adım: iPhone nünüz yeniden başlatıldıktan hemen sonra ayarlar uygulaması üzerinden genel sekmesine tıklayın. Daha sonrasında yazılım güncelleme seçeceğine tıklayarak iOS 15 sürümünü indirmeye başlayabilirsiniz.

 

Apple ın yepyeni sürümü olan iOS 15 nasıl kurulur sorusuna yanıt arıyorsanız, yukarıdaki adımları hızlı bir şekilde indirerek telefonunuzun sürümünü yükseltebilirsiniz.

 

iOS 15 Destekleyen Cihazlar:

 

 • iPhone 12 Serisi
 • -Phone 11 Serisi
 • iPhone X ve iPhone XR
 • iPhone 8 Serisi
 • iPhone 7 Serisi
 • iPhone 6s Serisi
 • iPhone SE Serisi
 • 7. Nesil iPod Touch
ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.