Samsung Arama Bekletme Nasıl Kullanılır?

Samsung Arama Bekletme Nasıl Kullanılır?
12 Haziran 2021 22:02 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:11

Samsung arama bekletme, cep telefonu kullanımlarında sesli iletişimi sıklıkla tercih eden kullanıcıların ilgisini çeken bir konudur. Son yıllarda cep telefonu kullanımlarında sesli iletişim yerini mesajla iletişime bırakmış gibi görünse de birçok kullanıcı için sesli gerçekleştirilen iletişimin önemi oldukça yüksektir.

Akıllı cep telefonları ile birlikte sohbet uygulamalarının etkisinin artması, kullanım alışkanlıklarında birçok değişikliğin yaşanmasına sebep olmuştur. Yaşanan değişiklikler dikkate alındığında sesli iletişimin etkisinin bir nebze de olsa azaldığı, yerini sohbet uygulamaları vasıtasıyla mesaja ve görüntülü sohbete bıraktığı görülmektedir. Akıllı cep telefonlarının etkisiyle birlikte bu tarz değişiklikler yaşansa bile sesli iletişime önem veren kullanıcı sayısı da oldukça fazladır. Oldukça fazla kullanıcı tarafından tercih edilen sesli iletişim yöntemi beraberinde bazı sorunları ve ihtiyaçları doğurmaktadır. Yaşanan ihtiyaçların arasında Samsung arama bekletme işlemi ön plana çıkmaktadır.

 

Samsung Arama Bekletme – Ayarlar Yöntemi

Samsung marka cep telefonlarında arama bekletme işlemi arama menüsü içerisinde yer alan ayarlar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Her model için farklı bir ayarlar menüsü bulunsa da aynı markaya ait olması sebebiyle benzer adımlar sonrasında Samsung arama bekletme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. İşlemi gerçekleştirmek için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Kullanmış olduğunuz Samsung marka cep telefonunun Arama(Telefon) kısmını açınız.
  • Tuş takımının yer aldığı sayfanın sağ üst kısmında yer alan üç nokta simgesine tıklayınız.
  • Açılan menüden Ayarlar seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından açılan “Arama Ayarları” kısmından “Diğer ayarlar” seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Arama/Çağrı bekletme” isminde bir seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneği aktif duruma getirerek Samsung arama bekletme işlemini tamamlayınız.

Gerçekleştirilen işlemin ardından bir telefon görüşmesi esnasında başka bir arama geldiğinde size uyarı verecektir. Bu sayede sizi arayan diğer kişiyi görebilmeniz ve önem durumuna göre bir tercih yapmanız mümkün olacaktır.

Samsung Arama Bekletme – Operatör Yöntemi

Telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için Samsung arama bekletme özelliğini tercih eden kullanıcıların izlemesi gereken adımlar yukarıda belirtilmiştir. Fakat model ve tema gibi farklılıklardan dolayı belirtilen adımları uygulayamayan kullanıcılar olabilecektir. Bu kullanıcılar için de alternatif bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntem, operatör üzerinden gerçekleştirilen bir değişiklik sonucunda kullanılabilmektedir. Gerçekleştirilecek olan değişiklikler şu şekildedir:

  • Arama bekle özelliğini aktif etmek için *43# şeklinde bir arama yapılmalıdır.
  • Arama bekle özelliğini iptal etmek için #43# şeklinde bir arama yapılmalıdır.
  • Arama bekle özelliğinin aktiflik durumunu kontrol etmek için *#43# şeklinde bir arama yapılmalıdır.

Yapılacak olan aramaların ardından Samsung arama bekletme özelliğini kullanılabilecektir. Özelliği aktif ettikten sonra bir başka kişi aradığında arayan kişi “aradığınız kişi şu anda başka biriyle görüşüyor” şeklinde bir uyarı alacaktır. Aranan kişi ise gerçekleştirdiği sohbet esnasında bir uyarı sesi duyacaktır ve telefonunun ekranında arayan ikinci kişinin ismi belirecektir. Tercihine bağlı olarak arayan ikinci kişinin aramasını açabilecektir. İkinci kişinin aramasını açması esnasında ekranda bir uyarı belirecektir. Bu uyarı ile birlikte görüşmeyi gerçekleştirdiği birinci kişi ile aramayı sonlandırabilecek veya beklemeye alabilecektir.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.