İphone Fabrika Ayarlarına Döndürme

İphone Fabrika Ayarlarına Döndürme
21.06.2022
ABONE OL

Son Güncelleme: 21 Haziran 2022

Birçok farklı sebepten İphone  telefonun fabrika ayarlarına döndürülmesi gerekebilir. Bu sebepler arasında telefonun özelliklerinin doğru çalışmaması, farklı arızaların gelişmesi, yeni bir telefon alınması ya da telefonun başka birine verilecek olması gelmektedir. Fabrika ayarlarına döndürme işlemi akıllı cihazların, ilk fabrikadan çıktıkları hallerine geri dönmelerine olanak tanımaktadır. İphone fabrika ayarlarında döndürme işlemini yapmak isteyenlerin öncelikle dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Eğer veri kaybı ya da başka bir problem yaşanmak istenmiyorsa mutlaka fabrika ayarlarına döndürmeden önce atılması gereken adımlar bulunmaktadır.

Daha sonrasında bir sorun yaşamamak için öncelikli olarak akıllı cihaz içerisinde bulunan unsurların bir yedeğinin alınması gerekmektedir. Cihazın içerisinde kurulmuş olan tüm uygulamaların, adres defteri gibi cihazın içerisinde yer alan tüm bilgi ve belgelerin yedeklenmesi, özellikle yeni cihaz alımlarında büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Ancak bu işlemin doğru bir şekilde yapılması için mutlaka bir bilgisayara iTunes kurulmalıdır.

İphone daha önce hiç yedeklenmemişse atılması gereken adımlar şu şekildedir;

  • Öncelikle iphone bir usb kablosu yardımı ile bilgisayara bağlanmalıdır.
  • Usb kablosu takıldığında “Aygıtlar” sekmesi alında gözüken iphone modeli seçilerek “Özet” sekmesi tıkanlır.
  • Sağ tarafta bulunan yedeklemenin yapılacağı ekran ile karışlaştırılır.
  • Bu ekranda yedekleme kullanılan bilgisayar ya da iCloud üzerinden yapılabilir.
  • Yine sağ tarafta “Elle yedekleme ve geri yükleme” bölümü bulunmaktadır.
  • Bu bölüm üzerinden “Şimdi yedekle” seçeneği seçilerek yedekleme başlatılabilir. Arından iphone fabrika ayarlarına döndürme işlemine başlanabilir.

İphone Fabrika Ayarlarına Döndürme

Fabrika ayarlarına döndürme işlemi son derece basit ve hızlı bir şekilde yapılabilecek bir işlemdir. Bu noktada telefonun fabrika ayarlarına döndürülebilmesi için izlenmesi gereken adımlar doğru bir şekilde takip edildiğinde birkaç dakika içerisinde işlem tamamlanır. Öncelikle “Ayarlar” kısmına gelinmelidir. Buradan “Genel” seçeneği takip edilerek “Sıfırla” seçeneği seçilir. İlk iki sırada yer alan “Tüm ayarları sıfırla” ve “Tüm içerikleri ve ayarları sil” seçenekleri yer almaktadır. Eğer telefonun sadece ayarlarının sıfırlanması isteniyorsa ilk seçenek, tamamı ile içerikler silinmek isteniyorsa ikinci seçenek kullanılmalıdır. Bu sayede iphone fabrika ayarlarına döndürme tamamlanır.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.