Instagram’da Tanınmış Kişi Profili Nasıl Oluşturulur?

Instagram’da Tanınmış Kişi Profili Nasıl Oluşturulur?
6 Şubat 2022 23:36 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:09

İnstagram Tanınmış Kişi Profili Nasıl Oluşturulur? | 700 milyondan fazla kullanıcısı ile dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım ağı olan Instagram, son dönemde sosyal medya üzerinde geniş bir kitleye ulaşmak isteyen insanların genellikle ilk uğrak noktalarından birisi oluyor.

Bu kapsamda kişisel bir hesabın yanı sıra Instagram tarafından, daha fazla insana ulaşmak isteyen kullanıcılara sponsorlu içerikler oluşturmaktan, daha detaylı istatistiklere kadar birçok avantaj sağlayan İşletme Hesapları tavsiye ediliyor.

Tüm Instagram kullanıcılarının erişebildiği İşletme Hesapları arasında, en popüler olan ise Tanınmış Kişi veya Kişisel Blog oldu. Gelin, şimdi Instagram profillerini İşletme Hesabına çevirerek, ” Tanınmış Kişi ” ibaresini profilinize nasıl ekleyebileceğinizi hep birlikte öğrenelim.

Instagram Tanınmış Kişi veya Kişisel Blog hesabı nasıl yapılır?

Instagram hesaplarını tanınmış kişi veya kişisel blog hesaplarına dönüştürebilmek için iki temel gereksinim bulunuyor.

  • Instagram hesabının Herkese Açık olması gerekiyor. Yani, Instagram profilinizi gizli hesap olarak kullanıyorsanız, İşletme Hesabına geçiş yapmadan önce, Herkese Açık hale getirmeniz gerekiyor.
  • İkinci gereksinim ise, Instagram hesabınız için Facebook üzerinde bir sayfa oluşturmanız veya var olan bir sayfa ile bağlantı kurmanız gerekiyor.

Yeni bir sayfa oluşturmak için https://www.facebook.com/pages/create/ linkine tıkladıktan sonra, alt köşede yer alan Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi bölümüne tıklayarak Facebook sayfanız için bir isim ve profilinizde görüntülenmesini istediğiniz kategoriyi belirlemeniz gerekiyor.

Açıkçası, eğer Facebook sayfasını sadece Instagram için oluşturuyor ve kullanmayı düşünmüyorsanız, boş bir sayfa oluşturmanız yeterli. Profil resmi vb. herhangi bir detay ile ilgilenmenize gerek yok.

Facebook sayfasını hazır hale getirdiğimize göre, ikinci adıma geçebiliriz. Akıllı telefonumuzda Instagram uygulamasını açtıktan sonra, Ayarlar kısmına geçiş yapıyoruz.

Burada yer alan ” İşletme Profiline Geç ” seçeneğine tıkladıktan sonra, karşımıza çıkan bilgilendirme ekranlarını geçiyoruz. Bu aşamada sizden Facebook hesabınıza giriş yapmanız ve sonrasında yöneticisi olduğunuz Facebook hesapları arasından hangisini kullanmak istediğiniz sizlere soruluyor.

Son aşamada ise insanların sizlere daha kolay ulaşabilmesi için Instagram hesabınızda yer vermek isteyebileceğiniz iletişim bilgilerini girmeniz isteniyor. Ben bu kısımda sadece e-posta adresimi yazmayı tercih ediyorum. Tercihinize göre, eğer bir kurumun veya şirketin Instagram hesabı için bu işlemleri uyguluyorsanız telefon numaranızı veya adresinizi yazabilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.