Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır? Instagram Hesap Kapatma Linki

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır? Instagram Hesap Kapatma Linki
27 Şubat 2022 00:46 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:08

Instagram kullanıcı kitlesi geniş severek kullanılan sosyal medya araçlarındandır. Instagram gerek kişisel gerekse ticari amaçla kullanım sağlayan etkili paylaşım platformudur. Instagram hesabı nasıl kapatılır birçok kişi bilmemektedir. Instagram’da kullanıcı profili oldukça kolay açılmaktayken birçok kişi hesap kapatma sırasında bocalamaktadır. Çünkü Instagram ayarları üzerinden hesap kapatma olanağı bulunmamaktadır. Instagram üye kaybetmek istemeyen sosyal bir platformdur. Dolayısı ile kullanıcı kitlesinden düşüş olmaması adına uygulamanın kendisinde hesap kapatma ayarı bulunmamaktadır. Birçok sosyal platformda hesap kapatmak oldukça pratikken ne yazık ki Instagram bu konuda oldukça nettir. Eğer bir kullanıcı üye hesap kapatma işlemi yapmak istiyorsa web sayfası üzerinden hesap kapatmak zorunluluğundadır.

 

Instagram Kullanıcı Hesabı Kapatma

Aslına bakılırsa Instagram web üzerinden hesap kapatmada oldukça kolaydır. Ancak uygulama ayarları içerisinde bu bölüme yer verilmemesi Instagram kullanıcılarının kafasını karıştırmaktadır. Instagram hesabı nasıl kapatılır merak eden ve gerçekten hesap kapatmak isteyen birçok kullanıcı vardır. Ancak diğer hesaplar gibi kullanıcı profili kolayca kapatma avantajı olmadığından kullanıcılar nasıl hesap kapatacağına yönelik bilgi sağlayamazlar. Bu sebeple Instagram kullanıcı hesabı nasıl kapanması gerekir kısaca bilgi verelim.

Instagram  Hesap Kapatma Linki 2022

  • Instagram kullanıcı hesabınızı kapatmak ve tamamen silmek için Instagram uygulamasının resmî web sayfasına giriş yapmanız gerekir.
  • Hesabınızı kapatmak için https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ bu adresin kullanılması gerekir.
  • Linki tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada kullanıcı adının ve şifrenin girilmesi gerekir.
  • Kullanıcı adı ve şifre tanımlandıktan sonra sayfada bulunan hesabı sil butonunu tıklayın.
  • Hesap kapatma talep ettikten sonra Instagram haklı olarak neden kullanıcı hesabınızı kapatmak istediğinize dair bilgi almak ister.
  • Hesap kapatmadan önce silme nedeninizi beyan etmeniz gerekir. Bunun gerçekçi olmasına gerek yoktur. Amaç gerekçenizi sunmaktır.
  • Son aşamada tekrar kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekir.
  • Şifrenin tekrar girilmesi onay anlamına gelmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra hesabınız silinecektir.

Instagram Hesabı Hemen Kapanır Mı?

Instagram hesabı nasıl kapatılır öğrenip uyguladıktan sonra kullanıcıların aklına hesabım ne zaman tamamen kapatılır sorusu gelmektedir. Instagram hesabınızı kapatma eyleminde bulunduktan sonra Instagram kullanıcısına bir şans daha sunmaktadır. Yani siz kullanıcı hesabınızı kapatma kararı alsanız bile Instagram kullanıcılara karar süresi tanır. Sonuç itibari ile profilinizi kapadığınızdan dolayı bir pişmanlık yaşayabilirsiniz. Bu sebeple Instagram yirmi sekiz günlük bir dondurma süreci verir. Eğer bu süre içerisinde tekrar hesabınızı aktif konuma almak isterseniz hesabınız kapanmaz. Ancak yirmi sekiz gün hiç girmeden sabırla hesabınızın kapanmasını beklerseniz hesabınız tamamen kapatılacaktır. Kalıcı olarak Instagram hesabını silebilmek için yirmi sekiz gün beklemeniz gerekir. Instagram hesabınızı sildikten sonra tekrar yeni bir kullanıcı profili açabilirsiniz. Birçok kişide Instagram bir alışkanlık olduğundan geri dönüş kaçınılmazdır. Hesap kapatılmasının en büyük nedenlerinden biri sosyal medya perhizi olarak gözlemlenmektedir.

 

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.