Aşıla Nedir, Aşıla Mobil Uygulaması Nereden İndirilir?

Aşıla Nedir, Aşıla Mobil Uygulaması Nereden İndirilir?
12 Ocak 2021 15:58 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:08

Koronavirüs salgını ile alakalı yaşanan gelişmeler, Türkiye’de aşılama sürecinin kısa süre içerisinde başlayacağının göstergesi. Sağlık Bakanlığı aşılama sürecini doğru yönetebilmek için aşıla uygulamasını duyurdu. Aşılama süreci bu uygulama ile takip edilecek. Peki, bu aşıla nedir, nereden indirilir?

Aşıla Nedir?

Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan bu uygulama sayesinde vatandaşlar aşılanma sürecini kolay bir şekilde takip edebilecekler. Mobil telefonlara indirilebilecek olan bu uygulama ile Kovid-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce aşıya uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okuttup kaydı tamamladıktan sonra aşı yapılacak. İlk öncelikle uygulamaya kayıt yapılacak daha sonra aşı yapılacak. Aşıla uygulaması kısacası aşıların takibini yapabilmek amacıyla yayınlanmış bir uygulama.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Covid-19 pandemisi ile mücadelede en etkili yöntemlerin başında aşılama yer almaktadır. T.C. Sağlık Bakanlığı  tarafından geliştirilen aşıla uygulaması sayesinde hekimlerimiz ve sağlık personellerimiz kolay bir şekilde vatandaşlarımızın aşılanma süreci hakkında bilgi edinebilecek ve yönetebilecekler” ifadelerine yer verildi.

Aşıla Uygulaması Nereden İndirilir?

Aşıla nedir, nereden indirilir? Aşıla mobil uygulamasını sizde indirmek istiyorsanız “https://mobilmarket.saglik.gov.tr” adresi üzerinden indirebilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulama iki İOS, Android işletim sistemine de uygun. Buradan uygulamayı rahatlıkla indirip, kurabilir ve aşı için kayıt yaptırabilirsiniz.

 

 

ETİKETLER:
Merhaba, ben Mert Yılmaz. Bilgisayar mühendisiyim ve teknoloji benim tutkum. 10 yıldır bu sektördeyim ve BTnet.com.tr'de yazarlık yapıyorum. Özellikle yapay zeka ve siber güvenlik konularına meraklıyım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.