Intel Tiger Lake-H35 İşlemcileri Hizmete Sunuluyor

Intel Tiger Lake-H35 İşlemcileri Hizmete Sunuluyor
24 Aralık 2020 17:31 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:04

En alt seviyede güç tüketimi yapan Tiger Lake ürünleri bir süredir pazarda yer almaktadır. Intel tarafından Tiger Lake-H ürünü beklenirken ekip ara modelleri kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. İşlemci devi Intel ortaya çıkardığı bu ara modelle birlikte yükselmiş olan watt ile birlikte daha tasarruflu güç tüketimi hedefleniyor.

Tiger Lake – H35 Özellikleri

Güç tasarrufu konusunda son dönemlerde önemli çalışmalara imza atan Intel, Tiger Lake- U ürününün watt seviyesini yükselterek Tiger Lake – H35 ürününü ortaya çıkartmıştır. Ürünün içerisindeki yongalar 4 / 8 konfigürasyonuyla dikkat çeken Tiger Lake – H35 önceki sürümü olan Tiger Lake H ürünü konusunda da beklentileri arttırmıştır.

Ürün Core i7-11370H 3.3/4.8 GHz aralığında işlem yaparken tek çekirdek kategorisinde 1572 ve çift çekirdek kategorisinde ise 5065 puan almayı başarmıştır. Tiger Lake – H35 Ryzen 9 5900HX’in şimdiye kadar elde etmiş olduğu tek çekirdek puanlamalarından çok daha ileri bir seviyede yer almaktadır.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.