Netflix’e Squid Game Oyunu Geliyor!

Netflix’e Squid Game Oyunu Geliyor!
18 Aralık 2023 10:52

Netflix, Squid Game dizisi ve Squid Game: The Challenge yarışmasının büyük başarısı üzerine bir duyuru yaparak heyecan yarattı. Son zamanlarda sıkça oyunlarla gündeme gelen dijital yayın platformu Netflix, blog yazısında Squid Game oyununu duyurdu.

Hwang Dong-hyuk’un yazıp yönettiği Squid Game dizisi, ilk olarak 2021 yılının eylül ayında yayınlandı ve kısa sürede dünya çapında büyük bir popülerlik kazandı. Yeni sezonu merakla beklenirken, dizinin hayranlarını heyecanlandıracak bir gelişme yaşandı.

Yaşanan bu gelişmeyle birlikte Squid Game evreninde geçen bir oyunun duyurusu geldi. Netflix, popüler dizide yer alan mini oyunlarda abonelerin diğer oyuncularla rekabet edebileceği bilgisini paylaştı. Bu, oyunun çevrim içi tabanlı olacağını gösteriyor.

Oyunun hangi stüdyo tarafından geliştirildiği henüz bilinmiyor. Netflix, duyuruda Squid Game evreninde geçen oyunun piyasaya ne zaman sürüleceğini belirtmedi, ancak 2024 yılında Netflix Games kütüphanesine eklenmesi planlanan yapımlar hakkında bir video yayımladı.


Netflix’in resmi YouTube kanalında paylaşılan 1 dakika 40 saniyelik videoda Sonic Mania Plus, Hades, Monument Valley, Game Dev Tycoon gibi birçok yapıma yer verildi.

Squid Game evreninde geçen bu online oyun hakkında sizin düşünceleriniz neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın. Bu heyecan verici gelişmeyle ilgili düşüncelerinizi öğrenmek için sabırsızlanıyoruz!

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.