SEO Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

SEO Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
12 Ağustos 2021 13:14 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:48

Başarılı bir SEO çalışması, web sitenizde bulunan içerikleri hızlı bir şekilde Google ‘un ilk sıralarında çıkartır. Bu sayede aramalarda ilk sırada çıkarsınız ve görünürlüğünüzü arttırarak sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz. Eğer sizde web sitenizi ilk sıralara taşımak istiyorsanız, SEO hizmeti almalısınız. İnternet üzerinde bu amaçla hizmet veren birçok SEO ajansı bulunmaktadır.

SEO ajansı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli maddeler bulunmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde seçeceğiniz SEO ajansı, sitenizi aramalarda üst sıralara çıkarma konusunda başarılı olmayabilir. Bu nedenle de bütçenizi boşa harcamış olursunuz. Ancak aşağıda belirttiğimiz unsurlara dikkat ederek siz de doğru seçimi yapabilirsiniz.

Deneyimler

Bir SEO ajansını seçmeden önce ilk olarak ajansın deneyimlerini ve referans işlerini sorgulamalısınız. Birçok firma profesyonel bir şekilde SEO hizmeti verdiğini söylese de SEO çalışmasında başarılı sonuçlar almak uzmanlık ister. Bu nedenle bir SEO ajansına başvurmadan önce, ajansın mutlaka referans işlerini gözden geçirmeniz gerekir. Bu sayede daha doğru kararlar verebilirsiniz.

Garantili Anlaşma

Bazı SEO ajansları kısa süreliğine illegal yolar ile sitenizi üst sıralara taşıyabilir. Ancak bu işlem çok geçmeden tersine döner ve kullanılan çeşitli backlinkler nedeni ile Google ‘dan ceza alabilirsiniz. Bu sebeple başvuracağınız SEO ajansının sizlere uzun vade garantili SEO hizmeti verdiğinden emin olmanız gerekir. Aksi taktirde SEO hizmeti alacağım diye daha kötü bir duruma düşebilirsiniz.

SEO Uzmanı Sayısı

Anlaşma yapacağınız SEO ajansının uzman sayısını öğrenmek, çalışmanızın ne kadar başarılı olabileceği hakkında sizlere çeşitli tüyolar verebilir. Bu sayede ajansın ne kadar yoğun olduğunu ve SEO çalışmanıza ne kadar zaman harcayabileceklerini öğrenmiş olursunuz. Ancak bazı SEO ajansları planlı iş bölümleri ile aynı anda birçok sitenin SEO hizmetini yapabiliyorlar.

Uygun Fiyatlar

Bir SEO ajansı seçimi yapmadan önce piyasa üzerindeki değerleri kontrol etmeniz gerekir. Bu sayede en uygun SEO hizmeti veren ajansları bulmuş olursunuz. Ayrıca başvuru yapacağınız ajansın sizlere söylediği fiyatın uygun olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bazı ajanslar piyasadaki değerin çok üstünde fiyatlar koyarak kalitesiz hizmet verebilmektedir.

Bu maddelere dikkat ettiğiniz sürece başvuru yapacağınız ajansı hızlı bir şekilde seçebilirsiniz. Ayrıca SEO ajansı ile iletişim konusunda bilgi almanız gerekir. Başvuruda bulunduğunuz ajansa dilediğiniz zaman ulaşabilmeli ve dilediğiniz soruyu sorabilmelisiniz. Bu nedenle ajansın kolay ve hızlı bir şekilde ulaşılabilir olması size fayda sağlayacaktır. Ancak ulaşım konusunda sıkıntı yaşayabileceğiniz bir SEO ajansı sizin için doğru tercih olmayabilir. Bu ve bunun gibi faktörlere dikkat etmeniz, sizi en iyi tercihi yapmaya yöneltecektir.

Fakat sıraladığımız maddelere dikkat edilmediği durumda hem SEO çalışması başarılı sonuçlar vermeyebilir hem de SEO ajansı için verdiğiniz ücret boşa gitmiş olabilir.

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.