Numaradan İsim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Numaradan İsim Sorgulama Nasıl Yapılır?
27 Nisan 2021 00:22 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:01

Teknoloji çağı olan günümüzde sizi kimi aradığını bulmanız çok kolay. Numaradan isim sorgulama nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bulmak için birkaç dakikanızı ayırmak yeterli olacaktır.

Numaradan isim sorgulama nasıl yapılır? Konusu internet üzerinde en fazla sorgulanan konular arasındadır. Sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız kullandığınız operatörden yardım alabilirsiniz. Kullandığınız operatör aracılığı ile mesaj gönderme yöntemi ile sizi arayan numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Numaradan isim sorgulama konusunda kullandığınız operatörünüz dışında bilinmeyen numaralar servisi olarak hizmet eden servisleri de arayarak numaranın kime ait olduğunu sorgulatabilirsiniz. Aynı şekilde isim ve soyadını bildiğiniz kişinin de telefon numarasını günümüzde bilinmeyen numaralar servisleri olan 11880 hattını arayarak öğrenebilirsiniz.

Turkcell Operatörü Firmasından Numaradan İsim Sorgulama

Turkcell operatörü firmasında numaradan isim sorgulama yapmak için öncelikle telefonunuzun mesaj bölümüne girmelisiniz. Daha sonra yeni mesaj kısmına KIM boşluk yazıp sorgulamak istediğiniz numarayı başına sıfır koymadan yazın. Bu işlemden sonra alıcı kısmına 2200 yazarak mesajınızı Türkcell operatörüne gönderin. Dakikalar içinde numaranın kime ait olduğu size mesaj olarak iletilecektir.

Tukcell operatöründe numaradan isim sorgulama işlemi ücretlidir.

Türk Telekom Firmasından Numaradan İsim Sorgulama

Türk Telekom firmasından numaradan isim sorgulama yapmak ücretlidir. Fakat web sitesi üzerinden sorgulama yapmak tamamen ücretsizdir. Bir başka seçenek ise Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisi olan 11855 numarasını arayarak sorgulama yapabilirsiniz. Bu servisin ücreti dakikası 1.60 TL’dir.

Türk Telekom da numaradan isim sorgulama için telefonunuzun arama ekranını açmanız gerekir. Daha sonra *100 kare tuşuna basarak tuşlayınız. Karşınıza çıkan menü üzerinden bilinmeyen numaralar servisini seçerek, ekran üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Vodofone Firmasından Numaradan İsim Sorgulama

Vodofone firmasından numaradan isim sorgulama işlemi için abonelerin sadece mesaj atması yeterlidir. Vodofone firması bu işlemden ücret almamaktadır.

Vodofone operatöründe numaradan isim sorgulamak için önce mesajlar hanesine girilir. Yeni bir mesaj açılır. Mesajın metin bölümüne KIM yazarak bir boşluk bıraktıktan sonra sorgulamak istediğiniz numarayı başına sıfır koymadan yazmanız gerekir. Daha sonra mesajın alıcı kısmına 7048 yazarak mesajınızı gönderebilirsiniz.

 

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.