Lol Grafik Aygıtı Başlatılamadı Hatası Çözümü

Lol Grafik Aygıtı Başlatılamadı Hatası Çözümü
31 Ocak 2022 12:50 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:08

Lol yani tam adı ile League of Legends, ilk çıktığı günden günümüze kadar yüz binlerce oyuncu sayısına erişmiştir. Birbirinden farklı karakterleri ve birbirinden farklı stratejileri ile Lol her zaman oyuncuların kalbinde ayrı bir öneme sahiptir. İlk defa 27 ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmansa rağmen hala çok büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir. Ancak son dönemlerde oyun içerisinde farklı sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Karşılaşılan sorunların başında, Lol grafik aygıtı başlatılamadı hatası gelmektedir.

Oyuncuların karşılaştıkları bu hata birçok farklı sebepten kaynaklanabilmektedir. Özellikle oyun heyecanı sırasında yaşanan bu hata oyunculara ciddi zorluklar yaşatabilmektedir. Ya da oyunun aniden kapanıp bir daha açılamamasına da sebebiyet verebilmektedir. Her hatada olduğu gibi bu hatada farklı kaynaklardan dolayı ortaya çıkabilmektedir. Ancak hatanın alınmasının başlıca sebebi adından da anlaşıldığı gibi grafik yani ekran kartıdır. Ekran kartında ya da sürücülerinde meydana gelen bir problem lol grafik aygıtı başlatılamadı hatasının alınmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu nokta da dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur bulunmaktadır. Bunlar oyunun ne kadar yüksek kalitede oynanmak istendiği, bilgisayarın oyunu ne derecede kaldırabildiği ve bilgisayarın aşırı ısınma sorunları şekilde sıralanabilir. Peki, yaşanılan bu sorun nasıl çözülür?

Lol Grafik Aygıtı Başlatılamadı Hatası Çözümü

Lol grafik aygıtı başlatılamadı hatası çözümü için atılması gereken birkaç farklı basit adım bulunmaktadır. Bu sorunun yaşanmasındaki ana sebep ekran kartı sürücülerinin eksik ya da güncel olmamasıdır. Yani ilk olarak yapılması gereken ekran kartı sürücülerinin kontrol edilmesidir. Bu bağlamda eğer sürücüler güncel değilse, güncellenmesi gerekir. Ya da sürücülerde herhangi bir eksik söz konusu ise eksik sürücü temin edilebilir ya da tüm sürücüler kaldırılarak yeniden bir kurulum sağlanabilir. Sürücülerin güncel olmaması sadece lol için değil birçok farklı oyun içinde ciddi problemler yaratabilmektedir. Hatta güncel olmayan sürücüler sebebi ile birçok farklı oyuna erişim sağlanamayabilir. Bu sebepten sürücülerin her zaman güncel tutulmasına özen gösterilmelidir. Sürücüler güncellendikten sonra alın hatalar tamamı ile ortadan kaldırılabilmekte ve oyun keyfine devam edilebilmektedir.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.