Eba Nasıl Yüklenir? Eba Nasıl Kullanılır?

Eba Nasıl Yüklenir? Eba Nasıl Kullanılır?
23 Kasım 2021 13:06 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:21

2019 yılının son aylarında ortaya çıkan ve kısa bir süre içerisinde etkisini tüm dünyada gösteren Coronavirüs, başta eğitim alanı olmak üzere birçok faaliyetin online olarak gerçekleştirilmesine sebebiyet vermiştir. Durum böyle olunca da, öğrencilerin hem eğitim ile ilgili tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabileceği ve yüz yüze gerçekleşen eğitimlerini online olarak alacakları uzaktan eğitimlerini alabilmelerini sağlayacak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan EBA programına ihtiyaç duyulmuştur. Bu yazımızda ise hem öğrencilerin hem de veliler tarafından sıklıkla merak edilen EBA nasıl yüklenir sorusunun cevabını hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmenizi sağlayacağız.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin daha kapsamsal ve eğitim seviyelerini geliştirebilmelerini sağlayacak interaktif uygulama olan EBA kullanıma sürülmüştür. Eğer siz de EBA’yı yüklemek istiyorsanız, yapmanız gereken adımlar oldukça basit:

  1. Akıllı telefonunuzun ya da tabletin işletim sistemine uygun olan uygulama marketine giriş yapınız. (AppStore, Google Play Store)
  2. Uygulama marketinin arama kutucuğu seçeceğine tıklayarak EBA yazınız ve karşınıza çıkan EBA amblemine sahip ikonun bulunduğu uygulama sekmesini açınız.
  3. Açılan uygulama sekmesi üzerinden YÜKLE veya İNDİR butonuna tıklayın ve gerekli izinleri onayladıktan sonra uygulamanın akıllı cihazınıza başarılı bir şekilde yükleyebilmiş olacaksınız.

EBA uygulaması akıllı cihazınız ya da tabletinize başarılı bir şekilde yüklemesini gerçekleştirdikten sonra hem velilerin hem de öğrencilerin akıllarına doğal olarak EBA’ya nasıl giriş yapılır, EBA nasıl kullanılır soruları doğacaktır. Aşağıdaki bu adımları tek tek takip ederek hızlı bir şekilde uygulamaya giriş yapabilecek ve MEB tarafından geliştirilen online eğitim uygulaması olan EBA’yı kolay bir şekilde kullanıma hazır hale getirebileceksiniz:

  1. Yukarıdaki yükleme adımlarını başarıyla tamamladıktan sonra akıllı cihazınızın uygulama menüsü üzerinde EBA uygulamasına basarak, uygulamayı başlattınız.
  2. Karşınıza çıkan izinleri onayladıktan sonra ‘DEVAM’ butonuna tıklayınız.
  3. Karşınıza çıkan giriş ekranı üzerinden TC Kimlik Numaranızı ve okulunuz tarafından sizlere iletilen EBA Şifresi ile giriş yapınız. Eğer EBA şifrenizi almadıysanız veya unuttuysanız E-DEVLET ile giriş yaparak da uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.
ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.