Twitter, COVID-19 Aşısı ile ilgili Aldatıcı Paylaşımları Kaldırıyor!

Twitter, COVID-19 Aşısı ile ilgili Aldatıcı Paylaşımları Kaldırıyor!
17 Aralık 2020 16:12 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:59

Sosyal Medya devlerinden biri olan Twitter, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, önümüzdeki haftadan itibaren Covid-19 aşıları hakkında paylaşılan yanlış bilgileri kaldıracağını duyurdu.  Sosyal Medya Platformlarında  virüsün nasıl yayıldığını ve maske takma gibi önemli sağlık kuralını etkileyen yanlış bilgiler hedef alınıyor . Bu durumda sağlığımızı daha fazla tehlikeye sokuyor.

Twitter üzerinden paylaşılan yanlış bilgilere inanıp uygulayan insanlar olabiliyor. Bu durumda yayılmakta olan Koronavirüs’ü daha da hızlandırıyor. Koronavirüs aşıları hakkında doğru bilgilere ulaşmamız gerektiğini düşünen Twitter bundan sonra aldatıcı paylaşımları silecek ve süreklilik halinde paylaşım yapan hesapları kapatacak.

YouTube ve Facebook daha önce aşılarla ilgili yanlış bilgileri sansürlemek ve aşılama kampanyalarını kesintiye uğratmak isteyenler  için katı politikalar duyurmuştu.  Twitter’de artık bu karalama kampanyalarının önüne geçmek için önlemler alacak.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.