Instagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

Instagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?
9 Ağustos 2022 15:41 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:27

Sosyal medya uygulamaları arasında en fazla popüler olan Instagram’da son güncelleme ile kullanıcılarının kullanımına sunulan ve kullanıcılar tarafından bir hayli çok sevilen Keşfet özelliği gerek ünlü olup para kazanma amacı ile uygulamayı kullanan kullanıcılar ve küçük işletmelerindeki ürünlerini tanıtmak isteyen kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yazımızda ise Instagram kullanıcıları arasında bir hayli çok merak edilen keşfete çıkma yollarını sizlere göstereceğiz.

 

  1. Konum Bildirimi: Instagram üzerinden paylaşacağınız paylaşımı daha geniş kitlelere duyurmak istiyorsanız paylaşımlarınıza Konum bilgisini de ekleyerek keşfete çıkma ihtimalinizi artırabilirisiniz.
  2. Uyumlu İçerikler: Paylaşımınız ve paylaşımınızda yer alan açıklamaların uyum içerisinde olması Keşfete çıkma ihtimalini bir hayli artıran temel faktörler arasında yer almaktadır. Bununla beraber paylaşımlarınızda yer alan görsellerin veya videoların açıklama kısımlarındaki fontların ve anlatım dilinin okunması ve anlaşılması kolay olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.
  3. Paylaşma Saat Dilimleri: Instagram’da Keşfete çıkmanın bir diğer yolu, paylaşımınızı uygulamanın en çok kullanıldığı zaman aralığında paylaşmanızdır. Paylaşmanızı etkin saat dilimleri arasında paylaşmanız durumunda paylaşımlarınızı hem keşfete çıkma hem de daha çok kitleye ulaştırma ihtimalinizi bir hayli artırabilecekseniz.
  4. Uygun Etiket Kullanımı: Instagram üzerinde hemen hemen bütün kullanıcıların sıklıkla kullandığı etiketler, Keşfette yer almanın en önemli ve en etkili anahtarı olarak nitelendirebiliriz. Ancak etiketlerin kullanımları için dikkat edilmesi gereken birkaç tane püf nokta bulunmaktadır. Bu püf noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:
  • Etiketlerinizin spam kategorisine girmemesine dikkat edilmelidir.
  • Çok fazla uzun olan etiketlerden mutlaka kaçınılmalıdır.
  • Gündemde en fazla kullanılan etiketleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.
  • Etiketlerinizin açıklamalarınız ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Daha fazla kitleye ulaşmak için gönderiniz ile uyumlu popüler etiket kullanılmalıdır.
  1. Ücretli Takipçilerden Kaçınılmalıdır: Para ile satın alınan takipçilerin kısa süreli olmasının yanı sıra Instagram da yer alan güvenlik sistemi tarafından hesabınız bunu duruma takılırsa, spam listesine alınabilir ve keşfete çıkma şansınızı sonsuza kadar kaybetmiş olursunuz.
ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.