Windows 10X İşletim Sistemi Demosu Sızdırıldı

Windows 10X İşletim Sistemi Demosu Sızdırıldı
15 Ocak 2021 14:40 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:24

2019 senesinde çift ekranlı ekranlar için duyurulan, geçen sene için ise düşük donanımlı cihazlar için odaklanan Windows 10X işletim sisteminin kullanıcılarla buluşmasına daha çok zaman var. Çıkışına uzun bir zaman kala işletim sisteminin bitmiş haline oldukça yakın olan bir sürümü kullanıcıların indirmesi için sızdırıldı.

Windows 10X İşletim Sistemi Demosu Sızdırıldı

Windows Central’in yayınlamış olduğu videoda Windows 10X işletim sistemli bir bilgisayar görülüyor. Bu videoda işletim sisteminin yenilenen arayüzü de gözüküyor. Yenilenen ve düzenlenen ara yüzde en çok göze çarpan kısım ise güncellenmiş görev çubuğu oluyor. Bu görev çubuğundaki simgelerin merkeze alındığı ve başlat menüsünün yeniden tasarlandığı görülebiliyor. Yeniden tasarlanan bir bildirim merkezi de yer almakta. Tüm bunların yanı sıra merakla beklenen bu işletim sisteminin  Dosya Düzenleyicisi de iyice basitleştirilmiş.

Bildiğiniz üzere Windows 10X genel olarak Windows 10 sisteminin  daha küçültülmüş ve kırpılmış bir sürümü olarak karşımıza çıkmakta. Lakin bu işletim sistemiyle ilgili en büyük endişe ise normal Windows 10 uygulamalarının hiç birine destek sunmaması. Bu şuanlık bu işletim sisteminde Microsoft Store ve web uygulamalarının kullanılabileceği anlamını taşıyor. Tüm bunların yanı sıra sistemin en güzel tarafı ile düşük bir donanım istemesi ve  stabil çalışması. Windows 10X işletim sisteminin bu sene sonu çıkacak olan yeni cihazlarda yüklü bir şekilde geleceği iddia ediliyor.

ETİKETLER: ,
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.