Instagram Notlar için Yeni Özellik Geldi!

Instagram Notlar için Yeni Özellik Geldi!
29 Ekim 2023 11:23

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcı deneyimini güçlendirmek adına platformuna eklediği yeniliklerle dikkat çekiyor. Meta’nın etkileşimi arttırmaya yönelik adımları arasında yer alan Notlar bölümü, beklenen özellikle güncellendi. Şirket, bu özelliği daha da geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Instagram, son zamanlarda Notlar bölümüne odaklanarak kullanıcı etkileşimini arttırmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda, hesaplar tarafından aktif bir şekilde kullanılan Notlar özelliğine yeni bir güncelleme geldi. Artık notlara yapılan yorumlara tepki verebileceksiniz.

Adam Mosseri’den Açıklama

Instagram yöneticisi Adam Mosseri, Notlar bölümünü canlandırmayı hedeflediklerini belirterek, bu doğrultuda bölüme video ekleme özelliği üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Mosseri’nin açıklamalarına göre, son güncelleme ile birlikte notlarda selfie videoları paylaşma özelliği test aşamasına geçti. Yakında, notlar bölümünde varsayılan profil fotoğrafınızı kısa bir video ile güncelleyebilecek ve videonuza metin ekleyebileceksiniz.

 

Instagram, Twitter’dan aşina olduğumuz bir özelliği test etmeye hazırlanıyor. Platform, sadece doğrulanmış hesapların yer alacağı bir akış sayfasını deneme aşamasına soktuğunu duyurdu. Bu yeni özellikle, Instagram logosunun altında “Takip ettiklerin” ve “Favoriler” seçeneklerine ek olarak, sadece doğrulanmış hesapların yer aldığı özel bir akış sayfası sunacak.

Instagram’un Notlar bölümündeki bu yeniliklerle birlikte, platformun kullanıcı deneyimini daha da zenginleştirmeye yönelik çalışmaları devam ediyor. Yeni özelliklerin kullanıcılara daha etkileşimli bir deneyim sunması bekleniyor.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.