Yandex Çeviri Nedir, Nasıl Kullanılır, Özellikleri Nelerdir?

Yandex Çeviri Nedir, Nasıl Kullanılır, Özellikleri Nelerdir?
4 Eylül 2023 12:49 | Son Güncellenme: 4 Eylül 2023 12:50

Yandex, arama motoru olmasının yanı sıra birçok ek özellikler de taşımaktadır. Çeviri özelliği sayesinde de sıkça tercih edilen Yandex, büyük bir rekabet içerisinde olduğu Google ile de bu noktada karşılaştırılmaktadır. Yandex çeviri hizmeti birçok kişi tarafından bilinmemektedir ve kişiler ağırlıklı olarak Google translate özelliğinden faydalanmaktadır. Yapılan araştırmalara ve incelemelere göre ise Yandex Çeviri hizmetinin daha iyi olduğu ortaya konulmuştur.

Yandex Çeviri Nasıl Kullanılır?

Kullanım olarak oldukça basit olmasının yanı sıra etkili olmasıyla da tercih edilmektedir. Yandex çeviri bilgisayar ortamı üzerinden kullanılabilirken aynı zamanda da özel bir uygulama sayesinde de Play Store üzerinden indirilerek de kullanılabilmektedir. Yandex çeviri nasıl kullanılır sorusu ise kullanıcılar tarafından sıkça aratılmaktadır. Yandex çeviri kullanımı, bilgisayar üzerinden ‘’Yandex çeviri’’ yazarak karşılaşılan ilk linke tıklayarak sağlanmaktadır.

İlk link içerisinde yer alan kutucuğa kullanıcılar isterse bir linki kopyalayarak sayfanın çevirisini sağlayabilir veya çevrilmesi istenen bir metni yazarak da kolaylıkla kullanabilir.  Yazılan metin ile ilgili veya kopyalanan metin ile ilgili sonuçlar kısa sürede ekrana getirilmektedir.

Kullanıcıların bir kısmı ise yazı yazmak ile uğraşmak istememektedir. Yandex çeviri hizmeti içerisinde yer alan sistem ile birlikte sesli bir şekilde de çevrilmesini istediğiniz kelimeyi söyleyebilirsiniz. Ekranda yer alan diller seçeneği içerisinden dilediğiniz dili seçebilirsiniz ve kaynak dil kısmına yazılan kelimenin veya cümlenin yanındaki çeviri kutusunda çevrilmiş hâlini de görebilirsiniz.

Yandex Çeviri Özellikleri Nelerdir?

Yabancı kişiler ile yapılacak olan sohbetlerde veya iş anlaşmalarında kolaylıkla kullanılabilmektedir. Yandex çeviri özellikleri arasında en göze çarpan şey ise sonuçları saniyeler içerisinde ekrana yansıtmasıdır. Yandex çeviri diğer arama motorlarının çeviri hizmetlerine göre çok daha başarılı sonuçlar aktarmaktadır ve kullanımı son derece kolaydır.

Yandex çeviri desteklediği diller olarak da oldukça geniş bir listeye sahiptir. Yandex çeviri dilleri içerisinde toplamda 99 dil yer almaktadır. Kullanılan bütün dillerle ilgili çeviri sağlanabildiği gibi oldukça etkili sonuçları kullanıcılara kolaylıklar sağlamaktadır.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.