Twitter Verileri Nasıl İndirilir?

Twitter Verileri Nasıl İndirilir?
24 Kasım 2022 15:08 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:39

Twitter verileri nasıl indirilir? Başlığı altında, Twitter kullanıcı hesabınızdaki bütün verilerin bilgisayarlara veya telefonlara nasıl indirileceği hakkında bilgilere yer verdik. Sıklıkla ihtiyaç duyulan bir işlem olmamakla birlikte, çeşitli nedenlerle Twitter verilerinizi indirmeye ve saklamaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Twitter Verileri Nasıl İndirilir?

Elon Musk tarafından satın alınmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çeken dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan Twitter, tahminlere göre köklü değişimler ile kullanıcılarını şaşırtmaya devam edecek. Sosyal medya profilinizdeki tüm verileri ve geçmiş arşivleri cihazınıza indirebilir, bu verileri ihtiyaç duyacağınız amaçlar doğrultusunda kullanabilirsiniz.

Tweetler, mesajlar, sosyal medya platformuna giriş tarihlerinize kadar birçok veriyi, basit birkaç adımla cihazlarınıza indirmeniz mümkün. Hatta engellenen hesaplardan reklam verilerine kadar birçok bilgiyi veri indirme yörüngeleri sayesinde cihazınıza indirebilirsiniz. Twitter verilerini indirme işlemini şu adımları gerçekleştirerek yapabilirsiniz;

  • Twitter gezinme çubuğunda bulunan üç nokta yani “daha fazla” kısmına tıklayın.
  • “Ayarlar ve gizlilik” bölümüne girerek buradan “hesap ayarları” kısmına gelin.
  • Hesap ayarları kısmına geldiğinizde ise karşınıza çıkan “Twitter verileri” kısmına tıklayarak devam edin.
  • Burada karşınıza “Twitter verilerinizi indirin” diye bir ibare çıkacak. Bu kısma tıkladıktan sonra hesap şifresi kısmından Twitter şifrenizi girin ve “Onayla” butonuna basın.
  • Ardından “Veri iste” seçeneğine tıklamanız gerekir. İndirilecek dosyalar hazırlanmakta ve sosyal medya kullanıcıya bunun hakkında mesaj göndermektedir.
  • İndirilmeye hazır olan verilerin mesajı geldiğinde “Verileri indir” butonuna tıklanıp, tüm Twitter verileri işlem yapılan cihaza indirilir.

Bu işlemler yapıldıktan sonra cihazınıza .zip formatında tüm veriler inecektir. .zip formatındaki dosyaları açmak için RAR gibi küçük yazılımların cihazınızda yüklü olması lazım olup, genellikle her cihazda varsayılan olarak bu yazılımlar yer alır. Bilgileri klasöre çıkararak tüm Twitter verilerinizi saklayabilir veya inceleyebilirsiniz.

Bu verilerin içerisinde takip ettiğiniz hesaplar, takipçi listeniz, attığınız Tweetler, oluşturmuş olduğunuz listeler, anlara eklenen resimler, direkt mesaj resimleri, direkt mesajlar, profil bilgileri ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz. İleri de hesabınızı kapatmış olsanız bile artık veriler cihazınızda olacağı için, ihtiyaç duyduğunuz her zaman bu verilere kolaylıkla erişebilirsiniz. Hesabınızı kapatmak istediğinizde verileri indirmeniz, gerek duyduğunuzda incelemek için sağlıklı bir seçim olacaktır.

 

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.