YouTube Önerilen Videolarda Çıkmanın Yolları

YouTube Önerilen Videolarda Çıkmanın Yolları
29 Ekim 2022 12:12 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:02

YouTube önerilen videolarda çıkmanın yolları arasında yer alan tavsiyeler eksiksiz uygulandığında, platformda videolarınızı önerilen videolar kısmında gösterebilirsiniz. Bu sayede daha fazla izlenme alıp kazanç elde edebileceğiniz gibi, doğal yollarla abone sayınızı da artırabilirsiniz.

YouTube Önerilen Videolar Nedir, Ne İşe Yarar?

Önerilen videolar, reklam maliyeti olmadan videoların insanlara önerilmesini kapsayan ve belirli kriterlere göre daha fazla şans tanınan hizmetlerden biridir. Dolayısıyla burada yer almak videonuzu kısa sürede on binler, hatta yüz binlerce kişinin görmesi ve izlemesi anlamına geliyor. Bu da videolarından kazanç elde etmek isteyenler için önemli bir detay olarak görülüyor.

Video izlenmelerinin yanı sıra bu sayede abone sayınızı artırmanız, kalıcı olarak videolarınızın izlenme sayısını artırır. Sonuç olarak elde tutulan abonelerin diğer günlerde paylaşılan videoları izleme olasılığı yüksek olacaktır.

YouTube Önerilen Videolarda Çıkmanın Yolları

YouTube’da öne çıkan videolarda yer alabilmek için, aşağıdaki kriterleri dikkate almak önem taşıyor.

Kanalınızı Güncel Tutun

YouTube önerilen videolarda çıkmak için en önemli kriterlerden biri kanal güncelliğidir. İnternette gerek web sitesi ve gerekse YouTube gibi mecralarda güncel kalmak, o mecrada yeniliklerin hızla yayılmasını tetikleyecek nedenlerden biridir. Bu yüzden öncelikle kendi kanalınızı sıklıkla güncel tutmalı, haftada en az 3-4 video yayınlamaya kesinlikle özen göstermelisiniz.

Kanal güncelliğinin yanı sıra güncel konulara değinmiş olmanız, YouTube önerilen videolarda çıkmak için önemli bir tetikleyici olacaktır. Gündemdeki konuların videolarda işlenmesi size fayda sağlar. Yapay zeka video içeriğini metin içerikler gibi tam anlayamasa da eskisine nazaran video içerikleri daha rahat okunabilmektedir.

Sponsor Reklamlar Çıkın

Çok büyük bütçelerle olmasa bile arada sponsor reklamlar çıkmakta YouTube önerilen videolarda çıkmanın yolları arasında yer alıyor. Bu doğrudan önerilen videolarda çıkmanızı sağlamaz. Ancak YouTube ile bir işbirliği yapmış olmanız, sistem için ileriki süreçte dikkate alınacak bir gerekçe olacaktır.

SEO Çalışmalarını Kendiniz Yapın

Basit SEO çalışmaları olarak çalışmalar yapabilirsiniz. Örneğin video başlığınız güncel konulara atıfta bulunacağı gibi, insanları tıklamaya teşvik edici olmalıdır. Video açıklama kısmı da asla ihmal edilmemelidir. Açıklama kısmı uzun, özgün ve anahtar kelimelerinizi içermelidir.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.