iPhone Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

iPhone Ekran Kaydı Nasıl Alınır?
17 Ekim 2022 12:43 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:55

Apple tarafından geçtiğimiz yıllarda tanıtılan iOS 11 ile birçok özellik iPhone larımız ile bizlere kadar ulaştı. iOS 11 ile gelen özelliklerin arasında en çok beğenilen özellik olan Ekran Kaydı, başta mobil oyuncular olmak üzere birçok kullanıcının ilgisini fazlasıyla çekti. Bu yazımızda ise iPhone ekran kaydı nasıl alınır sorusunu kolay ve hızlı bir şekilde cevap alabilmenizi sağlayacağız.

  1. Adım: Ayarlar üzerinden denetim merkezi bölümüne giriş yapın. Sonrasında ekran kaydının yanında bulunan + simgesine dokunun.
  2. Adım: Ayarlardan çıkın ve denetim merkezini açarak kayıt simgesine tıklatın.
  3. Adım: 3 saniyelik bir beklemenin ardından ekran kayıdı alma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca ekran kaydını durdurmak isterseniz ekranda yer alan kırmızı daireye basarak kaydı durdurabilirsiniz.

 

iPhone Tam Sayfa Ekran Resmi Çekme

 FACE ID li iPhone için: Yan düğme ve ses açma tuşuna aynı anda basıp bırakın. Sol alt köşede yer alan ekran resmine dokunun ve sonrasında Tam Sayfa ya dokunarak ekran resmini çekme işlemini başarıyla gerçekleştirin.

TOUCH ID li iPhone için: Ana ekran ve yan düğmeye aynı anda basıp bırakın. Sol alt köşede yer alan ekran resmine dokunun ve sonrasında Tam Sayfa ya dokunarak ekran resmini çekme işlemini başarıyla gerçekleştirin.

iPhone Ekran Kayıdı Ses Sorunu Nasıl Çekilir?

iPhone unuzun da ekran kayıt esnasında ses kayıdı almayı başaramıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek bu sorunu hızlı bir şekilde çözebilirsiniz:

  1. Adım: Ayarlar menüsünden denetim merkezi sekmesine giriş yapın.
  2. Adım: Sekme üzerinde yer alan denetimleri özelleştir seçeceğine tıklayın.
  3. Adım: Buradan ekran kaydet imgesine tıklanarak ekleyiniz. Daha sonrasında ekrandan yukarıdan aşağı hareket yapılarak denetim merkezini açınız. Sesli ekran kaydı almak istiyorsanız eğer kayıt tuşuna uzun bir şekilde basmanız gerekmektedir. Ayrıca açılan ekran üzerinden mikrofonunuzun açık olduğundan emin olunuz aksi halde sesiniz kayıda alınmayacaktır.

Eğer siz de iOS 11 veya daha üst bir sürüme sahip bir iPhone kullanıyorsanız, yukarıdaki iPhone ekran kaydı nasıl alınır adımlarını takip ederek sesli veya sessiz bir şekilde ekran kaydı alabilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.