iPhone 15 Pro’da Hareketli Butonlar İçin Özelleştirilebilir Hassasiyet Özelliği Bulunacak

iPhone 15 Pro’da Hareketli Butonlar İçin Özelleştirilebilir Hassasiyet Özelliği Bulunacak
1 Nisan 2023 14:44 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:47

Apple’un yakında piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde, kullanıcıların isteğine göre ayarlanabilen yeni bir hassasiyet özelliği yer alacağı bildiriliyor. MacRumors forumundaki kaynaklara göre, hassasiyet ayarı Seçenekler’e eklenecek ve kullanıcılar düğmelerin hassasiyetini kendi zevklerine göre ayarlayabilecekler. Bu özellik, telefonun kılıf ile kaplı olduğu veya eldiven giyildiği durumlarda yeni kapasitif düğmelerin nasıl çalışacağı konusunda endişesi olan bazı iPhone kullanıcılarının sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır.

iPhone 15 Pro serisine özel olacak yeni katı hal kapasitif düğmelerin ultra düşük enerji tüketen bir çip içereceği ve bu sayede cihazın kapalı veya batarya bitmiş olsa bile düğmelerin işlevsel kalmasını sağlayacağı beklenmektedir. Çip, kullanıcı basma ve tutma hareketlerini algılayacak ve Taptic Engine geri bildirimleri sunacaktır.

Hassasiyet özelliğinin yanı sıra, iPhone 15 Pro’da, sessize alma anahtarının yerini alacak programlanabilir bir Eylem düğmesi de bulunacak. Bu düğme, kullanıcıların ekran kilidini açma, el fenerini ve düşük güç modunu açma gibi çeşitli işlevleri özelleştirmelerine olanak tanıyacak.

iPhone 15 Pro serisindeki yeni düşük enerji tüketen çip, telefon kapalı veya bataryası bitmiş olsa bile NFC, Bluetooth LE ve UW çiplerini çalıştıracak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, telefonları açık olmadığında bile bu teknolojileri gerektiren temaslı ödemeler gibi görevleri yerine getirebilecekler.

iPhone 15 Pro’nun ayrıca iPhone 14 serisindeki ayrı yukarı/aşağı ses düğmelerinin yerini alacak birleşik bir ses düğmesine sahip olması bekleniyor. Yeni düğme, kullanıcıların farklı bölümlerine basarak ses seviyesini ayarlamalarına izin verecektir.

Apple’ın iPhone 15 serisinin Eylül’de duyurulması bekleniyor ve katı hal düğmelere özelleştirilebilir hassasiyet özelliğinin eklenmesi, teknoloji devinin en çok merak edilen ürünlerinden biri olmasını sağlayacak. Yeni özelliklerle, iPhone 15 Pro kullanıcıları cihazlarını kullanırken daha özelleştirilebilir ve duyarlı bir deneyim yaşayabilecekler.

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.