Samsung Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Samsung Ekran Kaydı Nasıl Alınır?
24 Mayıs 2022 00:18 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:31

Samsung ekran kaydı alma, cep telefonu kullanımlarını kolaylaştırmaya yönelik olarak geliştirilen ve kullanıcıların da ihtiyaçlarını gidermesi sebebiyle oldukça fazla kullanılan bir özelliktir. Cep telefonu kullanıcıları kullanmış oldukları cihazın ekranında görüntüledikleri görüntüleri kayıt altına alma ihtiyacı duyabilmektedir. Her kullanıcının kullanım amacı farklı olduğundan dolayı bu işlemi gerçekleştirmeye verdikleri öncelik de farklıdır. Bu sebepten ötürü bazı kullanıcılar yalnızca ekran görüntüsü alarak işlemlerini tamamlayabilirken bazı kullanıcılar ekran kaydı alma ihtiyacı hissetmektedir.

Bazı telefon modelleri gerçekleştirilen işlemlerin fotoğraf ile değil de video ile kayıt altına alınabilmesi için sabit bir özellik geliştirmiştir. Bu özellik yardımıyla birkaç işlem sonrasında kullanımlar video ile kayıt altına alınabilmektedir. Böyle bir özelliğin var olduğundan haberdar olan kullanıcılar ise Samsung ekran kaydı alma nasıl yapılır şeklinde araştırmalar yaparak özelliğin kullanımı hakkında bilgi edinmek istemektedir.

 

Samsung Ekran Kaydı Alma

Samsung, üretmiş olduğu cep telefonlarının kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını giderecek nitelikte özellik barındırması için sürekli olarak geliştirmeler yapmaktadır. Samsung ekran kaydı alma işlemine ihtiyaç duyan kullanıcılar için de geliştirmiş olduğu bir özellik bulunmaktadır. Bu özellik ile birlikte cep telefonu kullanımları esnasında ekranda yer alan görüntünün video ile kayıt altına alınabilmesi mümkündür.

Cep telefonlarının belirli bir gelişim süreci olduğundan dolayı Samsung, ilk aşamalarda üretmiş olduğu cep telefonu modellerinin birçoğunda ekran kaydı alma özelliğini bulundurmamıştır. Fakat Android 10 ve üzeri işletim sistemine sahip olan cep telefonu modellerinde ekran kaydı alma özelliğini eklemiş ve kullanıcılarının hizmetine sunmuştur. Eklemiş olduğu özelliğin kullanımın da oldukça basit bir şekilde gerçekleşmesi kullanıcıların memnuniyetini kazanmıştır. Android 10 ve üzeri işletim sistemine sahip bir Samsung cep telefonunda kullanıcıların yapması gereken yalnızca bildirim panelinde yer alan Ekran Kaydedici simgesine tıklamaktır. Simgeye tıkladıktan sonra Samsung ekran kaydı alma işlemi başlayacaktır. Ekran kaydını durdurmak ve galeriye kaydedilmesini sağlamak için ise dur simgesine tıklamak yeterlidir.

 

Samsung Ekran Kaydı Alma Uygulaması

Samsung işletim sistemine sahip olan cep telefonlarının birçoğunda ekran kaydı alma özelliği sabit bir şekilde sunulsa da eski işletim sistemine sahip modellerde yer almamaktadır. Bu sebeple kullanıcılar Samsung ekran kaydı alma işlemini gerçekleştirebilecekleri alternatif yöntemlere yönelmektedir. Bu işlem için kullanılacak en başarılı yöntem ise “V Recorder” uygulamasıdır. Google Play Store içerisinde ücretsiz olarak sunulan uygulama “VideoShow EnjoyMobi Video Editor & Video Maker Inc” isimli firma tarafından üretilmiştir. Kullanmak isteyenlerin karışıklık yaşamaması adına üretici firmanın ismine dikkat etmesi gerekmektedir.

Samsung ekran kaydı alma işlemi için tercih edilen V Recorder uygulaması şu şekilde kullanılmaktadır:

  • Uygulamayı açınız.
  • Uygulamanın kullanımı için istenen izinleri onaylayınız.
  • Ardından ekranda beliren kamera simgesine tıklayınız.
  • Açılan seçenekler arasından kayıt butonuna tıklayınız.
  • Video çözünürlüğünü belirleyiniz.
  • Üçten geriye doğru gerçekleşen sayım sonrasında samsung ekran kaydı alma işlemi başlayacaktır.
  • Durdurmak için ekranda yer alan turuncu renkli simgeye tıklayınız.
  • Ardından kaydetmiş olduğunuz görüntüye galerinizden erişebilirsiniz.
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.