Google Play Store’un Tasarımı Yenilendi!

Google Play Store’un Tasarımı Yenilendi!
18 Aralık 2023 11:44

Google Play Store, Android kullanıcılarının vazgeçilmezi olan uygulama mağazası, tasarımını güncelledi ve büyük bir değişikliğe imza attı. Ancak, alınan ilk tepkiler beklenildiği kadar olumlu değil. İşte, Google Play Store’un yeni tasarımı ve detaylarına dair merak edilenler…

Google Play Store, 2024’e adım atarken tasarımını güncelledi. Ancak, yapılan bu değişiklikle birlikte bazı sorunlar ortaya çıktı. Kullanıcılar, uygulama mağazasının yeni sürümüne eriştiklerinde arama çubuğunun ortadan kaybolduğunu fark etti. Google Play Store tarafından bu konuda herhangi bir açıklama yapılmaması ise dikkat çekiyor.

Google Play Store’un yeni tasarımında, kullanıcılar arama çubuğu eksikliğiyle karşılaştı. Kullanıcılardan gelen yorumlara göre, uygulama içinde arama yapabilmek için artık bir arama çubuğu bulunmuyor. Bu durum, kullanıcıların istedikleri uygulamayı bulma konusunda zorluk yaşamalarına neden oldu.

 

Google Play Store‘un yeni tasarımındaki arama çubuğu eksikliği konusunda resmi bir açıklama gelmedi. Kullanıcılar, “Arama Çubuğu”nun bilinçli bir şekilde mi kaldırıldığını yoksa bir kodlama hatası mı olduğunu merak ediyor. Ancak, Google Play Store’un bu konuda herhangi bir bilgi vermemesi, soruların artmasına neden oluyor.

“Arama Çubuğu” Sorununu Nasıl Giderirsiniz?

Bazı kullanıcılar, uygulamayı güncelledikten sonra arama sorunuyla karşılaşanlara çözüm önerilerinde bulunuyor. Eğer siz de arama çubuğu eksikliğiyle karşılaştıysanız, aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz:

  1. “Ayarlar” uygulamasını açın.
  2. “Uygulamalar” seçeneğine dokunun.
  3. Cihazınızda yüklü olan uygulamalar listesinden “Google Play Store” uygulamasını bulun.
  4. “Depolamayı Temizle” veya “Ön Belleği Temizle” seçeneğine dokunun.

Bu adımları takip ederek, en son güncellemeyi kaldırabilir ve eski tema ile Google Play Store’u kullanmaya devam edebilirsiniz. Böylece, arama çubuğu eklentisi de alışık olduğunuz yerde olmaya devam edecektir.

Google Play Store’un yeni tasarımı ve yaşanan sorunlar hakkında yapılan bu güncelleme, kullanıcıların dikkatini çekiyor. Uygulama mağazasının gelecekteki güncellemelerle sorunları giderip gidermeyeceği merak konusu.

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.