Teknoloji Devi Oppo Türkiye’de Fabrika Kuracağını Doğruladı

Teknoloji Devi Oppo Türkiye’de Fabrika Kuracağını Doğruladı
24 Aralık 2020 15:22 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:55

Teknoloji devi Oppo uzun süredir merak edilen ‘Türkiye’ye fabrika açılacak mı’ sorusuna açıklık getirdi. Oppo’nun Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou tarafından yapılan açıklamaya göre Oppo Türkiye’ye fabrika açacağını resmen ilân etti.

Oppo’nun Türkiye’de akıllı telefon üretimi yapacağı geçtiğimiz günlerde sıkça gündeme gelmişti. Oppo tarafından gelen resmi bir açıklama ile Türkiye’de fabrika kurulacağı onaylanmış oldu.

Oppo Tarafından Yapılan Açıklamalar

Oppo son yıllarda Türkiye pazarında oldukça etkin bir rol oynaması sebebiyle bölgeye yatırım yapma kararı aldı. Oppo Türkiye Genel Müdürü Wijian Zhou tarafından yapılan açıklamalar ise şu şekilde:

‘’Oppo yerli topluma vermiş olduğu sözü tutarak Türkiye’ye daha fazla yatırım yapma kararı almıştır. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ile yapılan olumlu görüşmeler sonunda yakın zaman içerisinde yatırımlarla ilgili daha detaylı bilgi vermeyi hedefliyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere görüşmeler gerçekleştirdiğimiz tüm bakanlıklara göstermiş olduğu çabalardan dolayı teşekkür ederiz.’’

Açıklamadan da anlaşılacağı üzere Oppo Türkiye’ye fabrika yapacağını resmen duyurdu. Yakın zaman içerisinde fabrika ile ilgili daha detaylı bilgiler verileceği de açıklamalar içerisinde yer aldı.

İstihdam Oluşturulmaya Başlandı

Teknoloji devi ve akıllı telefon uzmanı Oppo 2021 yılı içerisinde Türkiye’ye fabrika açacağını açıkça duyurdu. Birçok fabrikada yalnızca montaj yapılırken Türkiye’ye açılacak fabrikada tüm üretim sürecinin yapılması da hedefleniyor. En hızlı şekilde fabrikanın kurulumu tamamlanıp bir an önce üretime geçilmesi planlanıyor. Oppo Türkiye fabrikası iş ilânları da yayınlanmaya başladı. İnternet üzerinden yapılan iş başvurularının önemli bir uygulaması olan LinkedIn üzerinden İstanbul’da açılacak fabrika için ilânlar verildi.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.