Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir Ne İşe Yarar?

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir Ne İşe Yarar?
30 Aralık 2021 15:05 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:53

Sosyal medya platformu olan Instagram en çok kullanılan ve sevilen bir uygulamadır. Instagram sayesinde arkadaşlarınızı takip edebilir, fotoğraf ve video paylaşımında bulunabilirsiniz. Instagram gün geçtikçe sürümlerinde güncelleme yapmaktadır. Bu son yapılan güncellemede kaybolan mesaj modu ile karşımıza çıkmaktadır.

Kaybolan mesaj modunu kullanmak çok basittir.  Peki bu kaybolan mesaj modu ne demektir? Kaybolan mesaj modu demek biriyle sohbetinizdeki mesajların gizlenmesi veya kaybolması demektir.

  • Bu modu açtığınız zaman sohbet ettiğiniz kişiyle konuşmalar gizlenmektedir. Bu modu açtığınızda karşı tarafa mesaj atıyorsanız, karşı taraf bu mesajı gördükten sonra sohbeti kapattığınızda mesaj ortadan kaybolmaktadır. Kaybolan mesaj modu açıldığında sohbet ettiğiniz kişide de açılmaktadır. Kaybolan mesaj modu ortak bir şekilde kullanılmaktadır.

Kaybolan mesaj modu nasıl açılır

Kaybolan mesaj modu Instagram uygulamasına özgü bir özellik olmaktadır. Kaybolan mesaj modu denmesinin sebebi mesajlaştığınız bir kişiyle bu modu açarsanız mesajı herkes gördükten sonra mesaj kaybolmaktadır. Bu modu kullanmanız için bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bunlardan birincisi bu mod ortak olarak kullanılır. Yani siz bu modu açtığınız zaman karşı tarafta da bu mod açılacaktır. Mesajı attığınızda sohbette kim varsa herkes gördükten sonra mesajınız kaybolmaktadır.0

Şimdi gelelim bu kaybolan mesaj modunu nasıl aktif edebiliriz.

  • İlk olarak Instagram uygulamasına giriş yapınız.
  • İkinci olarak sohbet kısmına gelerek, kiminle sohbetinizi gizleyecekseniz onu seçiniz.
  • Daha sonra seçtiğiniz kişiyle sohbetinize tıklayınız. Daha sonra sohbeti en alttan tutup yukarı doğru çekiniz.
  • İşte bu kadar artık kullanabilirsiniz.

Instagram kaybolan mesaj modu kapatma

Instagram uygulamasının başlattığı bu mod sürekli açık kalabilir bunun belli bir süresi yoktur. İstediğiniz zaman açabilir veya kapatabilirsiniz. Kaybolan mesajlar modunda görünmüyor olabilirler ama sizi rahatsız eden bir mesaj olursa kolayca şikâyet edebilirsiniz. Ne kadar kaybolsa da bu mesajlar Instagram tarafından gizlenip saklanırlar. Herhangi olumsuz bir mesaj da şikâyet etme hakkına sahipsiniz.

Peki bu modu kullandınız ve artık modu kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit.

  • Bu modu kiminle sohbetinizde kullanıyorsanız, o sohbete giriniz.
  • Daha sonra yine aynı mantıkla sohbetin en alt kısmından üst kısmına kadar parmağınızı sürükleyiniz.
  • Açılmış olan bu modu kolayca kapatmış olursunuz.

 

İnstagram destek konuları hakkında daha fazla bilgi almak için;

https://bedavainternet.com.tr/tag/instagram adresini ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.