Google Geçmişi Silme iPhone

Google Geçmişi Silme iPhone
15 Şubat 2021 11:37 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:57

Google geçmişi silme iPhone, popüler arama motorlarından biri olan Google yardımıyla gerçekleştirilen internet gezintileri sonrasında ziyaret edilen sitelerle ilgili tüm kayıtların temizlenmesi adına araştırılan bir konudur. Tüm internet kullanıcıları için kayıt altında tutuluyor olmak memnuniyetsizlik yaratmaktadır. İnterneti bir özgürlük alanı olarak gören kullanıcılar için kişisel gezintilerinin kayıt altına alınıyor olması kişinin de düşünce yapısına bağlı olmak şartıyla olumsuz bir durum olabilmektedir.

İnternet altyapısını destekleyen tüm cihazlarda gerçekleştirilen etkinliklerin depolanması, kayıt altına alınması söz konusudur. Bu cihazlar arasında ön plana çıkan akıllı cep telefonlarının popüler markası iPhone’da da aynı durum söz konusudur. Kullanıcılar hangi internet tarayıcısını kullanırsa kullansın mutlaka kayıt altına alınmaktadır. Bu durum da memnuniyetsizliklere sebep olurken, kullanıcılar için belirli periyotlarda temizlik yapma ihtiyacını doğurmaktadır. Bu doğrultuda da Google geçmişi silme iPhone gibi araştırmalar gerçekleşmektedir.

 

Google Geçmişi Silme iPhone

Google arama motoru aracılığıyla gerçekleştirilen internet gezintileri tanımlı olan Gmail hesabı üzerinden kayıt altına alınmaktadır. Aynı Gmail hesabıyla giriş yapmış olan cihazların tüm gezintileri ve işlemleri ortak bir şekilde kayıt altına alınmaktadır. Kullanım gerçekleştirilen bir cihazdaki arama geçmişi, kullanım gerçekleştirilen diğer cihazda da görüntülenebilmektedir. Bu sebeple kullanıcıların özgürlük alanı olarak gördüğü ve zaman zaman kişisel gezintilerini de gerçekleştirdiği internet, olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Tüm bu olumsuzlukları engel olabilmek adına gerçekleştirilecek olan Google geçmişi silme iPhone işlem şu şekillerde yapılabilmektedir:

 

Arama motorundan geçmiş aramaları silmek için,

 • Google ana sayfasına giriniz.
 • Arama işlemini gerçekleştirdiğiniz arama kutucuğuna tıklayınız.
 • Tıkladıktan sonra daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz son aramalar görüntülenecektir.
 • Bu aramalarının üzerine basılı tuttuktan sonra tek tek temizleyebilirsiniz.

 

Tarayıcıdan geçmiş aramalarını silmek için,

 • Safari isimli internet tarayıcısını açınız.
 • Tarayıcının alt bölümünde bulunan “Kitap” şeklindeki butona tıklayınız.
 • Açılan sayfada gerçekleştirmiş olduğunuz aramalar yer almaktadır. Bu aramaları “Sil” butonunu kullanarak temizleyebilirsiniz.

 

Google Geçmişi Silme iPhone – Google Etkinliğim

Google, son günlerde sıkça gündeme gelen kişisel verilerin depolanması konusunu uzun yıllardır gerçekleştiren bir platformdur. Google firmasının çatısı altında bulunan tüm hizmet ve özellikler kullanıcıya bazı bilgileri depolamaktadır. Depolanan bilgilere bakıldığında kişisel anlamda tüm bilgilerin yer aldığı görülebilmektedir. Depolanan bu bilgilerin içerisinde Google geçmişi silme iPhone araştırmalarının yapılmasına sebep olan arama geçmişi de yer almaktadır. Google Etkinliğim hizmetini kullanarak arama geçmişi şu şekilde temizlenebilmektedir:

 • Google Etkinliğim hizmetinin olduğu https://myactivity.google.com/ sitesine giriniz.
 • Girdiğiniz sitenin içerisinde bağlı olduğunuz Gmail hesabı ile gerçekleştirilen tüm işlemler depolanmaktadır.
 • Sol kısımda yer alan “Etkinlik Silme Ölçütü” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan seçenekler arasından silmek istediğiniz zaman aralığını belirleyiniz. Belirledikten sonra silme işlemi gerçekleşecektir.
 • Google geçmişi silme iPhone konusunda yapılan araştırmalar temelde arama geçmişini baz alsa da kullanıcıların bir çoğu kendisine ait olan ve depolanan tüm verileri silmek isteyecektir. Silmek istenen tüm verileri sol kısımda yer alan “Etkinlik Kontrolleri” seçeneğini kullanarak görüntüleyebilir ve temizleyebilirsiniz.
ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.