Google Adsense Nedir? Adsense Pin Nasıl Alınır?

Google Adsense Nedir? Adsense Pin Nasıl Alınır?
30 Kasım 2020 14:58 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:32

İnternet üzerinden para kazanma düşüncesi herkes için oldukça ilgi çekici gelmektedir. Her insan internet üzerinden para kazanmanın oldukça kolay olduğunu ve belirli bir süre çaba gösterdikten sonra oldukça yüksek miktarlarda gelir elde edilebileceğini düşünmektedir. Bu doğrultuda da para kazanma yolları biçiminde birçok araştırma yapılmaktadır. İnternette hizmet sağlayan internet sitelerinin birçoğu Google tarafından sağlanan reklam yayınlama yöntemini kullanmaktadır.  Google adına bu hizmeti veren platform Google Adsense’dir.

Google Adsense reklam yayınlama konusunda en fazla tercih edilen yöntem olsa da birçok kuralı ve kriteri bulunmaktadır. Bu kriterlerin sağlanması durumunda kullanıcılar gelir elde edebilmektedir. Bilinen en önemli kriter olarak Adsense Pin işlemi ön plana çıkmaktadır. Kullanıcılar için Adsense Pin nasıl alınır sorusu ile ilgili detaylı bilgiler gerekmektedir.

 

Google Adsense Nedir?

Google Adsense, Google şirketi tarafından geliştirilmiş bir dijital reklam servisidir. Dünyanın birçok ülkesine hizmet vermekle birlikte global anlamdaki reklamların yayılımını kolaylaştırmaktadır. Bu servisi kullanan kullanıcılar, web site ve YouTube gibi alanlarda yayınlamak istedikleri reklamları belirleyebilmektedir. Yayınlanan reklamlar sonucunda ise platformun belirlemiş olduğu bazı kriterler dikkate alındıktan sonra reklam kazancı belirlenmektedir.

Kriterlere uygun hareket eden kullanıcıların ücretleri eksiksiz olarak ödenirken, kriterler dışında yer alan usulsüz davranışlara başvuran kullanıcıların gelirleri detaylı bir analiz sonucunda ödenmektedir. Usulsüz davranışlara sıklıkla başvurduğu anlaşılan kullanıcıların ise Google Adsense reklam yayınlaması devre dışı bırakılmaktadır. Bu servisi ilk defa kullanan ve belirlenen ücret limitini tamamlayan kullanıcılar için ise Adsense Pin adında bir doğrulama yöntemi kullanılmaktadır.

 

Adsense Pin Nedir?

Adsense Pin olarak isimlendirilen yöntem reklam servisinin oluşturduğu bir güvenlik sistemidir. Kullandığı web site veya YouTube üzerinden reklam yayını kullanıcının, gerçek bir kullanıcı olduğu, belirli bir adreste ikamet ettiği gibi konulara açıklık getirmek için kullanılmaktadır. Usulsüz bir şekilde gelir elde etmek için, birden fazla Adsense hesabı oluşturan kullanıcılara engel olmak amaçlanmaktadır. Bu sebeple kullanıcının belirttiği adrese posta ile birlikte 6 haneli bir kod gönderilmektedir. Gönderilen kodu sisteme hatasız bir biçimde giren kullanıcının hesabı doğrulanmış olmaktadır.

 

Adsense Pin Nasıl Alınır?

Dijital reklam servisi olarak tanımlanan hizmet, güvenilirliği sağlamak ve usulsüz kullanımlara engel olmak amacıyla bir güvenlik sistemi oluşturmuştur. Adsense Pin olarak bilinen yöntemle gerçekleştirilen sistem, kullanıcıların ödeme alabilmesi konusunda en belirleyici nokta konumundadır. Kazanılan ücretin her ayın belirli bir gününde düzenli bir biçimde alınabilmesi için hesabın Adsense Pin ile doğrulanması gerekmektedir.

Adsense Pin başvurusunda bulunabilmek için öncelikle belirlenen 10 dolar ile eşdeğer bir kazanç gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Yani ülkenizdeki dolar kuruna göre bakıldığında toplam geliriniz 10 doları bulmalıdır. 10 dolar ile eşdeğer bir gelire ulaştığınızda adres doğrulaması için Adsense Pin talep edebilirsiniz. Aynı zamanda 20 TL ücrete ulaştığınızda ödeme yönteminizi ekleyebilir, 200 TL ücrete ulaştığınızda ise Adsense Pin doğrulamasını yapmışsanız ödemenizi alabilirsiniz.

Adres doğrulama işlemi için gerekli olan 10 dolar ile eşdeğer gelir sağlandığında sistem tarafından otomatik olarak adresinize bir posta gönderilir. Sistem bu postayı otomatik olarak gönderdiği için kayıt esnasında girdiğiniz adresin doğruluğundan mutlaka emin olunuz. Gönderilen posta bulunduğunuz konuma göre farklılık gösterse bile tahminen 2 ve 4 hafta arasında size ulaşmaktadır. Gelen posta içerisinde yer alan 6 haneli kodun, gelen kağıt içerisinde belirtilen bölüme girilmesi durumunda ise doğrulama işlemi tamamlanmaktadır. Ardından 200 TL ödeme eşiğine ulaşan gelirler banka hesabına yatırılmaktadır. Ödeme her ayın tahmini olarak 21 ve 23’ü arasında gerçekleşmektedir.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.