Windows 11 Nasıl Kurulur?

Windows 11 Nasıl Kurulur?
17 Ekim 2021 18:08 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:14

Dünyanın en büyük bilgisayar işletim sistemi kullanım oranına sahip olan Microsoft şirketi tarafından yepyeni bir tasarıma ve daha performanslı bir kullanım deneyimi sunan yeni işletim sistemi Windows 11 tanıtıldı. Başlatma menüsünden, ortalanmış gövde çubuğuna, Mac OS havası veren yuvarlatılmış uygulama köşeleri ve birbirinden etkileyici animasyonlar ile gözleri mutlu eden Windows 11 resmi olarak tanıtılmış olsa da, hala beta sürümünde olduğu için genel kullanım için ne yazık ki daha paylaşılmamıştır. Ancak Microsoft tarafından geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre yepyeni Windows deneyimini önceden yaşamak isteyen kullanıcılar için Windows 11 nasıl kurulur un cevabını bizlerle paylaştı.

 

  1. Adım: Microsoft’un Developer sayfasında yer alan Windows 11 ISO dosyasını bilgisayarınıza indiriniz. (Windows 11 beta sürümünde olduğundan dolayı bir takım donmalara veya beklenmedik hatalar ile karşılaşmanız Microsoft tarafından belirtilmiştir)
  2. Adım: İndirilen dosya üzerinde sağ tık yaparak Mount yani Bağla seçenine tıklayınız.
  3. Adım: Karşınıza çıkan dosya sekmesi üzerinden Setup a tıklayarak, yükleyiciyi çalıştırın.
  4. Adım: Karşınıza çıkan gerekli lisans ve hatırlatıcıları onayladıktan sonra Next e tıklayınız.
  5. Adım: Windows 11 yüklemeye hazır (Ready to Install) yazısı karşınıza çıktıktan sonra kendi tercihinize göre ayarlamalar yapın ve Install seçeceğine tıklayarak yüklemeyi başlatın.
  6. Adım: Bilgisayarınız gerekli yüklemeleri yaptıktan sonra birkaç kere yeniden başlatma uygulamasına kendisini sokacak ve daha sonrasında tıpkı Windows 10 da olduğu gibi oturum kurma, dil-bölge seçme gibi bir takım kişisel seçeneklerin olduğu sekmeyi doldurmanızı isteyecektir.
  7. Adım: Bilgisayarınız girmiş olduğunuz bilgilere göre masaüstünüzü ayarlacak ve ortalama 5 dakika içerisinde Windows 11 in yepyeni arayüzünü kullanmaya başlayabileceksiniz. (Bu adım bilgisayarın performansına göre değişiklik gösterebilmektedir.)

 

Eğer siz de Windows 11 deneyimini diğer kullanıcılardan önce yaşamak istiyorsanız ve Windows 11 nasıl kurulur a dair en ufak bir bilgi sahibi değilseniz yukarıdaki bu adımları takip ederek bilgisayarınıza Windows 11 i hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.