Google Asistan Çocuk Modu Nasıl Açılır?

Google Asistan Çocuk Modu Nasıl Açılır?
6 Şubat 2024 15:40 | Son Güncellenme: 6 Şubat 2024 15:44

Google Asistan çocuk modu nasıl açılır? Sorusunun cevabını bilmek, çocuğunu internetteki tehlikelerden korumak isteyen ebeveynler için önem taşıyor. her ebeveyn çocuğunu web dünyasının kirli yüzünden korumak istese de Google Asistan çocuk modu gibi oto kontrol sistemleri, bu isteğe daha iyi cevap verdikleri için önem taşıyorlar.

Google tarafından geliştirilen Google Asistan, herkesin bildiği Apple cihazlardaki Siri ile benzer özellikler taşıyor. Cihaz kullanımını da bir hayli kolaylaştıran Google Asistan ile tablet ve telefonlarınızda birçok işlemi daha kolay yerine getirebilirsiniz. Hatta cihazınızdaki en karmaşık menüleri bile onun sayesinde bularak, gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Google Asistan Çocuk Modu Nasıl Açılır?

Google asistan çocuk modu, sanal dünyayı çocuğunuz için daha güvenilir hale getirmek için işlevsel özellikler sunuyor. Çocuğunuzu ne kadar kontrol altında tutarsanız tutun, sanal ortamdaki normal aramalarda dahi yasaklı içeriklerle karşılaşması mümkün olabiliyor. Sanal asistan ise bunları mümkün olduğu kadar bertaraf etmek için kullanabileceğiniz en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

Uygunsuz soruların cevaplanmasına engel olduğu gibi verdiği cevapların çocukların anlayacak şekilde olması da Google asistan çocuk modunun özellikleri arasında yer alıyor.

Google Asistan çocuk modu uygulamasına erişim Family Link üzerinden yapılabilmektedir. Buradan çocuk moduna ulaşarak bu modu aktif etmeniz yeterlidir. Modu aktif ettikten sonra Google ve YouTube’da dahil, web üzerindeki sakıncalı içeriklere çocuğunuzun erişimini sağlayabilirsiniz.

Google Asistan Tarafından Sunulan Özellikler Nelerdir?

Google Asistan çocuk modu nasıl açılır? Sorusuna verdiğimiz cevabından ardından, sanal asistanla yapılabilecek bazı şeylere de değinelim. Google Asistan tarafından sunulan özellikler sayesinde asistanı kullanan cihaz sahipleri aşağıdaki özelliklerden ve hatta daha fazlasından yararlanabilirler. Bu özelliklerin tamamını sesli komutlarla gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin e-postalarınıza bakmak istiyorsanız, e-postayı aç diyebilirsiniz. “Kayseri hava durumu” diyerek, bulunduğunuz şehrin hava durumunu öğrenebilirsiniz.

  • Sözlük aramaları yapılabilir.
  • Herhangi bir ürünün fiyatları ve özellikleri hakkında arama yapabilirsiniz.
  • Google haritaları açarak navigasyon özelliğini kullanabilirsiniz.
  • Cihazınızın ekran ışığına erişebilirsiniz.
  • Mobil veri açma kapatma işlemini yapabilirsiniz.
  • Mesajlarınıza erişim sağlayabilir ve hatta sesli olarak mesaj gönderimi sağlayabilirsiniz.
  • Çocuk modunu açtığınızda çocuğunuzu her türlü sakıncalı içeriğe karşı maksimum düzeyde koruyabilirsiniz.
  • Rehberinizde kayıtlı birini sesli komutla arayabilir veya SMS ya da WhatsApp üzerinden yazılı mesaj gönderebilirsiniz.

Bunun gibi daha akla gelebilecek birçok özelliği, Google asistan sayesinde sadece sesli komutlarla açıp kapatabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.