iOS 18 Public Beta Ne Zaman Çıkacak? İşte Beklenen Tarih!

iOS 18 public beta için geri sayım başladı! Yeni özellikleri herkesten önce deneyimlemek ister misiniz? İşte beklenen tarih ve detaylar:

iOS 18 Public Beta Ne Zaman Çıkacak? İşte Beklenen Tarih!
23 Haziran 2024 18:41 | Son Güncellenme: 25 Haziran 2024 23:14

iOS 18 public beta sürümünü merakla bekleyenler için müjdeli haber geldi! Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni iOS sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Ancak, iOS 18 public beta sürümünün Temmuz ayında kullanıcılarla buluşacağı açıklandı. Peki, iOS 18 public beta ne zaman çıkacak ve hangi yenilikleri getirecek?

Apple, her yıl düzenlediği WWDC etkinliği sonrasında yeni iOS sürümünü geliştiriciler için yayınlıyor. Bu yıl da iOS 18 geliştirici betası, kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ancak, geliştirici betaların genellikle çok fazla hata içermesi nedeniyle birçok kullanıcı bu sürümleri yüklemekten kaçınıyor. iOS 18 public beta sürümünün ise daha kararlı olması bekleniyor ve Temmuz ayının ortalarında yayınlanacağı tahmin ediliyor.

iOS 18 public beta, geliştirici betasında bulunan birçok özelliği içerecek. Özellikle iPhone 15 Pro modelleriyle sınırlı tutulan yapay zeka geliştirmeleri (Apple Intelligence) dikkat çekiyor. Ancak, bu özelliklerin sonbahara kadar tüm kullanıcılara açılması beklenmiyor.

Geçmiş yıllara baktığımızda, iOS beta sürümlerinin yayınlanma tarihleri şu şekilde:

iOS SürümüPublic Beta (Herkese Açık)Dev Beta (Geliştiriciler İçin)
iOS 1712 Temmuz 20235 Haziran
iOS 1611 Temmuz 20226 Haziran
iOS 1530 Haziran 20217 Haziran
iOS 149 Temmuz 202022 Haziran
iOS 1324 Haziran 20193 Haziran

Bu tarihler, iOS 18 public beta sürümünün de Temmuz ayında yayınlanacağına işaret ediyor.

iOS 18 beta 2 sürümü, 24 Haziran’da yayınlanacak. Bu sürüm, iOS 18’in özelliklerini herkesten önce deneyimlemek isteyen kullanıcılar için önemli bir fırsat sunuyor.

iOS 18 public beta için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Yeni özellikleri ve iyileştirmeleri ilk deneyimlemek isteyen kullanıcılar, 15 Temmuz haftasını işaretledi bile. Eğer siz de iOS 18’in getirdiklerini merak ediyorsanız, public beta sürümünü deneyebilirsiniz. Ancak beta sürümlerin hatalar içerebileceğini unutmayın ve önemli verilerinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin.

Peki siz iOS 18 public betayı yükleyecek misiniz? Yeni özelliklere dair düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın!

Merhaba, ben Mert Yılmaz. Bilgisayar mühendisiyim ve teknoloji benim tutkum. 10 yıldır bu sektördeyim ve BTnet.com.tr'de yazarlık yapıyorum. Özellikle yapay zeka ve siber güvenlik konularına meraklıyım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.