Instagram Reels Videosu Nasıl Çekilir?

Instagram Reels Videosu Nasıl Çekilir?
25.10.2021
ABONE OL

TikTok uygulamasının dünya çağında kullanımının bir hayli artmasıyla Instagram, TikTok’a rakip olacak yeni bir özelliğini de kullanıcılarının kullanımına soktu. Instagram tarafından Reels olarak isimlendirilen bu özellik sayesinde, kullanıcılar tıpkı Keşfet özelliğinde olduğu gibi videolarına bir takım efektler ekleyerek, yeteneklerini tüm dünyaya kısa yoldan sunabilme imkanı sağlıyor. Ama bu özelliğin daha yeni olmasından dolayı, birçok kullanıcı Reels videosu nasıl çekilir sorusunun cevabını hala bilmemekte. Bu yazımızda ise Reels videosunun nasıl çekildiğini kolayca izlenebilecek adımlarla göstereceğiz:

 

  1. Akıllı cihazınız üzerinden Instagram uygulamasını açınız.
  2. Instagram üzerinden profil kısmına gelerek, profilinizde yer alan fotoğrafların üzerinde yer alan video simgesine basarak kolay bir şekilde Reels videosu rahatlıkla çekebilir ve küçük işletmenizin hizmetini veya yeteceğinizi tüm dünya ile kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

 

Reels Videosu İçin İpuçları Nelerdir?

 

  1. Reels’e Müzik Ekleme: Reels videosu üzerinde yer alan araçlar kısmından Reels videonuza Instagram arşivinde yer alan müziklerden ekleyebilir ve videonuzu daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.
  2. Reels’e Efekt Ekleme: Reels videosu çekerken araçlar butonunun altında yer alan gülen surat simgesi üzerinden videonuza birçok efekt, AR görüntüler ekleyebilir ve videonuzu daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.
  3. Kare Hızını Değiştirin: Çekmiş olduğunuz Reels videonuzun oynatma yani kare hızını yavaşlatarak ya da kare hızını artırarak videonuza, farklı bir deneyim katabilir ve kullanıcıların daha çok ilgisini çekebilirsiniz.
  4. Uygun Reels Açıklamaları: Videonuzu paylaşmadan önce tamamen isteğinize bağlı olan açıklama kısmını boş bırakmamanız önemli bir noktadır. Bu açıklama kısmına videonuz ile ilgili kısa bir açıklama ve videonuz ile alakalı bir takım etiketler ekleyerek Reels videonuzun Keşfete çıkmasını sağlayabilir ve bu sayede de bir.ok kullanıcıya erişebilme imkanını elde edebilirsiniz.
  5. Reels Kapağını Değiştirin: Paylaşma menüsü üzerinde yer alan Kapak seçeceğine tıklayarak Reels videonuz için en uygun kapak resmini seçebilirsiniz.

 

 Yukarıdaki birbirinden basit bu adımları hızlı bir şekilde takip ederek hesabınıza yakışan, profesyonel bir Reels videosu çekebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.