Bilgisayar iPhone’u Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayar iPhone’u Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?
30.09.2021
ABONE OL

iPhone kullanıcılar ‘Bilgisayar iPhone’u görmüyor’ sorununu sürekli olarak yaşıyor. Bilgisayar iPhone’u görmüyor sorunu nasıl çözülür? Yazımızda sizlere sorunu adım adım anlatıyoruz.

Bilgisayar iPhone’u görmüyor sorunu nasıl çözülür? iPhone cihazlarınızı bilgisayara bağladığınız zaman iTunes’ta görmüyorsanız, cihaz PC tarafından tanımlanmıyor. Sorun genel olarak bozuk iPhone sürücüsünden kaynaklanabiliyor. Bu sorunu düzeltmek için sizlere en güncel çözüm yöntemlerini sunuyoruz.

Temel Çözümler

Temel çözümler sorunu daha kısa yoldan çözebilmenizi sağlar. Yapması çok daha kolaydır. Bu işlemi yapmak için;

  • Cihazı bilgisayara bağlayın,
  • iPhone’u PC’deki başka bir USB’ye bağlayın,
  • Orijinal Apple kablosu kullanın,
  • iTunes’un en son sürümünü yükleyin,
  • iPhone’unuzu en güncel iOS’a yükseltin,
  • iPhone’u şifrenizle açın,
  • İOS cihazınızı bağlarken bilgisayara güven komutunu aktif edin.

Mobil Cihaz Desteğini Kontrol Edin

Temel çözümler bilgisayarın iOS cihazınızı algılamasında yeterli olmadıysa Apple Mobile Device Support servisini yeniden yüklemenizi tavsiye ederiz. Apple Mobile Device Support’un yüklü olduğundan emin olmalısınız.

Yeniden Başlatın

Başlat> Çalıştır’a gittikten sonra ‘services.msc’ yazın ve Enter’a basın. Daha sonra, Apple Mobile Device bölümünü bulun. Sağ tıklayıp özellikleri tercih ettikten sonra hizmeti sonlandırmak için Durdur’a tıklayın. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

USB Sürücüsünü Kontrol Edin

Başlat> Çalıştır’a ‘devmgmt.msc’ komutunu yazın. Aygıt yöneticisinde bulunan ‘Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri’ bölümünü genişleterek Apple Mobile Device USB Sürücüsünün listelenip listelenmediğini öğrenenin. Listelenmemişse, iTunes’u yeniden yüklemeniz gerekir.

Apple Mobile Device Support’u Yükleyin

FonePaw iOS Aktarımı, iTunes’un en iyi alternatiflerinden bir tanesidir. Sistemi kurmak için;

  • FonePaw iOS Transfer’i indirin,
  • iPhone / iPad’inizi bilgisayara bağlayın,
  • Bu uygulama ile program doğrudan Apple Uygulama Desteğini indirecektir.

Yukarıda listelenen çözümler, ‘bilgisayar iphone’u görmüyor’ sorununu çözmenize yardımcı olabilir. Apple cihazlarında fotoğraflara ulaşmak için bilgisayar ile iletişim kurulması gerekir. Android telefonlarda olduğu gibi USB kablo ile senkronize edilmelidir.

Telefon ve bilgisayar arasında kullanılan USB kablo ile bağlantı kurulumu son derece kolay olur. Bilgisayarınız eğer İphone’u görmüyorsa bu adımları takip edebilirsiniz. Günümüzde pek çok kullanıcı bu sorunla karşı karşıya kalmaktadır.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.