Akıllı Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır?

Akıllı Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır?
26 Kasım 2020 15:50 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:10

Telefon fiyatlarının pahalılığı nedeniyle kırılmaz cam her insanın kullandığı bir gereç haline geldi. Bu yazımızda kırılmaz cam nasıl takılır sizlere bahsedeceğiz.

Hazırlanın

Kırılmaz cam takmak oldukça zahmetli gibi görünür fakat basit bir işlemdir. Öncelikle  ekran koruyucu paketini açın ve her şeyi temiz, düzenli bir masaya yerleştirin. Cam koruyucuya ek olarak alkollü mendil ve mikrofiber bez bulundurmalısınız. İPhone’unuzun veya android telefonunuzun kapalı olduğundan emin olun.

Ekranınızı Temizleyin

Kirli bir cama kırılmaz cam takılamaz. Bunun nedeni ekranınızda bulunan tozlar kabarcık oluşturabilir. Bu kritik bir adımdır, çünkü aksi takdirde cam koruyucunuz iPhone veya Android telefon ekranınızdaki toz, yağı, tutmaktadır. Ekranınızı iyice temizlemek için alkollü mendili kullanın ve ardından mikrofiber bezi kullanarak iyi bir önlem için son bir cila atın.

Koruyucu Katmanı Çıkarın

Telefonunuzu çizilmelerden koruyan jelatini yani gerçek cam koruyucuyu çıkarın. Bir tarafında koruyucu bir plastik film var. Camın yapışkan tarafını ortaya çıkarmak için çıkarın, ancak yüzeyde parmak izi bırakmamak için kenarlarından tuttuğunuzdan emin olun. Bu taraf iPhone’da aşağı bakacak Android’de ise yukarı bakacaktır.

Hizalama

Camı, ekranınızın ekran kısmıyla hizaladığınızdan emin olun. Cam, ön hoparlör ve ana sayfa düğmesiyle aynı hizada olmalı ve ekran uzunluğu açısından paralel çalışmalıdır.

Üzerine Basın

Cam koruyucu uygun şekilde hizalandıktan sonra, dikkatlice ekrana yerleştirin. Bir hata yaparsanız ve cam düzgün görünmüyorsa, yavaşça kaldırıp yeniden hizalayabilirsiniz. Ardından, koruyucu ekrana geldikten sonra ortasına yumuşak bir şekilde bastırın ve yapışkan yüzeyin ekranı doğal bir şekilde tutmasına izin verin.

Son Dokunuşlar

Kalan kabarcıklar varsa (olmayabilir de) cam koruyucunun kenarlarına doğru nazikçe düzeltmek için verilen bezi kullanın. Artık hepiniz güvenli yaşam tarzınıza geri dönmeye hazırsınız. Ekranınız korumalı endişelenecek başka ne olabilir

Ekran korucu kırılmaz camlar artık herkes tarafından kullanılmakta. Telefonunuza verdiğiniz para nedeniyle başına bir şey gelmesinden hepimiz çekiniriz aksi takdirce telefon ekranları bize büyük bir masraf olabilir. Gösterdiğimiz talimatlarla siz de kırılmaz cam takma işlemini sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.