Windows Defender Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Windows Defender Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır ?
28 Mayıs 2022 17:53 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:42

Windows Defender Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır ? Windows tarafından kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde hizmete sunduğu güvenlik duvarı özelliği Windows Defender’ ın nasıl kapatılması gerektiğine yönelik taktikleri sizler için vereceğiz. Windows Defender nasıl kapatılır? Sorusuna cevabı burada bulacaksınız. Burada yer alan işlemleri doğru bir şekilde yapmanız halinde Windows Defender kapatma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştireceksiniz.

Microsoft’un bilgisayarlar için yıllardır üretmekte olduğu Windows işletim sistemi tarafından geliştirildiği bilinen ve kullanıcı kişilere ücretsiz olacak şekilde hizmet veren Windows Defender’ dan memnun olmayanların listesi çok fazla. Bir güvenli duvarı programı olarak hizmet veren Windows Defender, gerçek anlamda bilgisayarları korumak amacıyla çalışmaya gayret etse de bunu tam anlamıyla başaramıyor ve kullanıcılar sıkıntılar yaşıyor. Bundan dolayı farklı anti-virüs programlarına yönelen kullanıcılar, Windows Defender kapatma işlemini bilgisayarları üzerinde yapmak istiyorlar.

Windows Defender kapatma işlemi her ne kadar dışarıdan bakıldığında zor bir işlem gibi görünse de aslında çok basit fakat bu programı devre dışı bırakmadan evvel bilgisayarınız için başka bir anti-virüs programını kurmuş olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde bilgisayarınız girdiğiniz sitelere ve yaptığınız işlemlere bağlı olarak problemler yaşayabilir.

WINDOWS DEFENDER KAPATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Bilgisayarınızın klavyesi üzerinden başlangıç tuşuna basın ve başlangıç menüsüne gelin. Dişli çark şeklinde olan Ayarlar seçeneğine giriş yaparak Ayarlar menüsüne gidin. Önünüze gelen seçeneklerin arasında yer alan ‘Güncelleştirme ve Güvenlik’ bölümünü seçin. Ekranın sol tarafında bulunan ‘Güncelleştirme ve Güvenlik’ menüsü üzerinden Windows Güvenliği seçmeniz gerekmektedir. ‘Koruma Alanları’ listesine bakın ve orada ‘Güvenlik duvarı ve ağ’ koruması seçeneği bulunmaktadır, ona tıklayın. Tıklamanızla beraber önünüze ‘Etki alanı ağı’, ‘Özel ağ’ ile ‘Ortak ağ’ gibi seçeneklerin geldiğini fark edeceksiniz. Windows Defender’ı kapatmayı hedeflediğiniz ağ profilini seçin ve bunu açın. ‘Windows Defender Güvenlik Duvarı’ başlığının altında bir ayarlama işaretinin olduğunun farkına varacaksınız. Burada yer alan bu Ayarlama işaretini kapalı duruma getirmeniz gerekmekte. Ayar değişikliklerinizi yapmanızın ardından kaydetmek amacıyla bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemler sonrasında Windows Defender Kapatma işlemini yapmış oldunuz.

Burada yer alan bilgilere bakarak umarız Windows Defender kapatmayı yapabilmişsinizdir.

 

ETİKETLER:
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.