Instagram’da Gönderilen Takip İstekleri Nasıl Bulunur?

Instagram’da Gönderilen Takip İstekleri Nasıl Bulunur?
30 Kasım 2022 10:17 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:01

Instagram’da gönderilen takip istekleri nasıl bulunur? Sorusu, herhangi bir nedenle başka bir kullanıcıya takip isteği gönderen ve daha sonra bunu iptal etmek isteyenlerin cevap aradıkları sorulardan biridir. Özellikle profili incelerken yanlışlıkla gönderilen isteklerin sonradan fark edilerek iptal edilme isteği, kullanıcıların yaşadıkları sorunlardan biridir.

Fark edildiğinde takibin hemen geri alınması mümkünken, sonrasında fark edenler için de profilden çıktıktan sonra bu istekleri görmek veya iptal etmek mümkündür.

Instagram’da Gönderilen Takip İstekleri Nasıl Bulunur?

Instagram’da gönderilen takip istekleri nasıl bulunur? Sorusuna cevap verirken, yanı zamanda nasıl silinir? İstek nasıl geri çekilir? Gibi soruların cevaplarını da vermiş oluyoruz. Aşağıdaki adımları izleyerek daha önceden istek gönderdiğiniz tüm kullanıcıları rahatlıkla bulabilir ve bu istekleri iptal edebilirsiniz.

  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra profilinizin üst sağ kısımdaki menüye tıklayın.
  • Karşınıza çıkan yerden “Hareketlerin” ibaresini bularak buna tıklayın.
  • Alt kısımdaki “Bilgilerini indir” kısmına tıklayın ve burada e-posta adresinizi yazın.
  • Karşınıza çıkan “indirme talep et” kısmına tıklayın ve Instagram şifrenizi istenilen yere girin.
  • Ardından Instagram uygulamasına kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinize giriş yapın ve size uygulama tarafından gönderilen e-postayı gelen kutunuzda bulun. (sosyal medya sekmesine düşmüş olabilir.)
  • Gelen mailde bilgilerinizi indirin ve ardından tarayıcınızda açılan sekmeye giderek, Instagram hesabınıza giriş yapın. Burada cihazınıza ZIP formatında bir dosya inecektir. Şayet cihazınız ZIP formatındaki dosyaları açmıyorsa, telefon ya da tabletinize RAR for programını indirmeniz gerekiyor.
  • İndirdiğiniz ZIP formatındaki dosyayı açtıktan sonra dosyanın arama kutucuğuna “Followers_and_following” diye yazarak arama yapın.
  • Yeni açılan alandan “recent_follow_requests.html” dosyasını bulun ve bu dosyayı açarak Instagram üzerinden göndermiş olduğunuz takip isteklerini bulabilirsiniz.

Aynı işlemleri bilgisayar üzerinden de yapabilir, bu sayede işlem süresini kısalttığınız gibi daha pratik halede getirebilirsiniz. Bu şekilde sizin daha önceden göndermiş olduğunuz ancak karşı kişilerce onaylanmamış tüm istekleri görebilirsiniz. İstediğiniz kişilere göndermiş olduğunuz takip isteklerini karşınıza çıkan listeden kolaylıkla silebilirsiniz.

Instagram’da Gönderilen İstekleri Silmenin Kolay Yolu

Şayet daha önce kime istek gönderdiğinizi yani kullanıcı adını biliyorsanız, uygulama üzerinden kişinin profiline giderek takip edilen kısımdan isteği kolayca iptal edebilirsiniz. Kullanıcı adını bilmediğiniz kişilere daha önce mesaj gönderdiniz ya da aldınız ise, mesajlar kısmından kişinin profiline ulaşarak da profilinden isteği iptal edebilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.