Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü

Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü
25 Haziran 2021 21:01 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:42

Instagram’ da yorum yazmak istemenize rağmen bir türlü paylaşım yapamıyor musunuz? Instagram yorum yapamıyorum sorunu ve çözümü için sizlere detaylı bilgiler sunuyoruz.

Instagram yorum yapamıyorum sorunu ve çözümü nedir? İnstagram üzerinde bir çok politika uygulanıyor. Sosyal medya platformunda spam vea reklam içeren hesaplara izin verilmiyor. Bu hesaplara genelde cezalar verilir. Yorum yapamama cezası da bunlardan bir tanesidir.

Instagram Yorum Yapamama Sorunu Neden Olur?

Instagram yorum yapamama sorunu genel olarak yazılımsal ve ya da donanımsal olarak karşımıza çıkabiliyor.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin,
  • Uygulama ya da telefon da kısa süreli arıza olabilir,
  • Telefonun tarih ve saati yanlış olabilir,
  • Eski sürüm uygulama yüzünden olabilir,
  • Uygulama tarafından engelli olabilirsiniz.

Instagram hikayeye yorum yapamıyorum problemleri ise genelde hesap sahibi kaynaklıdır. Kullanıcı hikayelerini yoruma kapatmış olabilir.

Yorum Engeli Nedeni nedir?

Kullanıcılar yorum engeli alırsa bu problemlerle karşılaşabilir. Instagram politikası kısıtlı yorum hakkı tanır. Gün içerisinde çok fazla yorum atmanız uygulama tarafından ceza almanıza neden olabilir.

Yorum Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü

Instagram yorum yasağı en fazla merak edilen konulardan bir tanesidir. Uygulama politikaları ya da yazılım sorunları nedeniyle yorumlarınız karşı tarafa iletilemeyebilir. Gün içerisinde çok fazla yorum yapanlara bu ceza sıklıkla verilmektedir. Yorum sorununu kaldırmak için;

  • Sorun uygulamadan kaynaklanabilir. Uygulamayı kaldırılıp yeniden yükleyin.
  • Tarih ve saat sorunlarını düzeltin.
  • Güncellemeleri kontrol edin.
  • İnternet bağlantı hızını kontrol edin.
  • Önbelleği temizleyin.

Eğer Istagram tarafından cezalandırıldıysanız size verilen cezanın kalkmasını bekleyebilirsiniz. Sosyal medya siteleri hayatımızda her geçen gün daha fazla yer kaplamayı başarıyor. İnsanlar sosyal medya siteleri üzerinde çok fazla zaman geçiriyor. İnstagram dünya üzerinde en çok tercih edilen sosyal medya sitelerinden bir tanesidir. Paylaşılan resim ya da videolara atılan yorumlar kullanıcıların birbirleriyle etkileşim kurmasını sağlıyor. Paylaşımlara yapılan bazı yorumlar ise rahatsız durumda olabiliyor. İnstagram bu tür yorumlara karşı kendi politikasını yürütüyor. Bu nedenle yorum yaparken dikkatli bir şekilde hareket etmeniz gerekir. Sosyal medya üzerinde aldığınız yorum problemi İnstagram tarafından verilmediyse sorun yazılım kaynaklı olabilir.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.