Bozuk Winrar Dosyası Birkaç Adımda Nasıl Onarılır?

Bozuk Winrar Dosyası Birkaç Adımda Nasıl Onarılır?
6 Nisan 2022 21:58 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:01

Bozuk Winrar dosyası birkaç adımda nasıl onarılır sorusu zaman zaman kullanıcılar tarafından sorulmaktadır. Yalnızca bahsedilecek olan adımları izleyerek siz de dosyaları kurtarabilirsiniz.

Dosyalarınızı Kurtarın

Bozuk Winrar dosyası birkaç adında nasıl onarılır sorusunun birden fazla yanıtı bulunmaktadır. İleri düzeyde bilgisayar bilgisi olmadan dahi bozulmuş bir Winrar dosyasının içinde bulunan dosyalar kurtarılabilir. Bu sayede olası bir mağduriyetin önüne geçilmektedir.

Günümüz dünyasında pek çok bilgi ve dosya online ortamda saklanmaktadır. Bunun için elektronik cihazların hafızası ve depolama alanı bulunmaktadır. Ancak saklanmak istenen dosyaların sayıca ve boyutça fazla olması, depolama alanının bir süre sonra dolmasına neden olmaktadır.

Depolama Alanınızı Daha Etkili Kullanın

Bahsi geçen bu durum hem cihazın yavaşlamasına ve bazı programları düzgün çalıştırmamasına hem de saklanmak istenen dosyaların saklanamamasına neden olmaktadır. Buradan hareketle oluşturulmuş olan pek çok program bulunmaktadır.

Bu programlardan biri olan Winrar, bir depolama aygıtı ya da programı değildir. Ancak depolama alanına daha fazla sayıda dosya arşivlenmesine vesile olan bir yazılımdır. Bu sayede mevcut depolama alanı, daha aktif bir şekilde kullanılabilir ve daha fazla sayıda dosya, depolama alanında saklanabilir.

Winrar Hakkında

Winrar, 1995 yılından beridir hayatımızda olan ve dosyaların sıkıştırılması işlemini gerçekleştiren bir programdır. Bu program sayesinde dosyalar sıkıştırılır ve dosya, daha az yer kaplar. Winrar bu özelliği sayesinde internete yüklenmesi istenen dosyaların daha rahat ve hızlı bir şekilde yüklenmesine olanak sağlar.

Bozuk Winrar Dosyası Düzeltme

Ancak kimi durumlarda Winrar dosyası bozulabilir. Peki, Bozuk Winrar dosyası nasıl düzeltilir? Bozulmuş olan Winrar dosyasını düzeltmenin ya da dosyada bulunan belgelere ulaşmanın birden fazla yöntemi vardır.

  • Arşivi onar seçeneğini kullanmak
  • Bunun için hazırlanmış olan bir programı kullanmak
  • Dosyaları olduğu gibi çıkartmak

Bu seçenekleri biraz detaylandıracak olursak, arşivi onar seçeneği için ilk olarak Winrar dosyasının içine girmek gerekir.  Dosyayı açtıktan sonra yukarıda arşivi onar yazısını göreceksiniz. Buna tıklamanız yeterli olur. Büyük ihtimalle bozuk Winrar dosyası onarımı tamamlanmış olacaktır.

Eğer bu yöntem yeterli olmamışsa internetten bunun için özel olarak hazırlanmış programlardan birini indirebilirsiniz.

Şayet bu yöntem de işe yaramamışsa dosyayı olduğu gibi çıkartmak için dizine girdikten sonra dizini çıkart butonuna tıklamalısınız. Sonrasında karşınıza çıkan ekranda bozuk dosyaları koru seçeneğini seçmelisiniz. Bu sayede dosya olduğu gibi çıkacaktır.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.