Taşınabilir Bluetooth Hoparlör Nasıl Kullanılır?

Taşınabilir Bluetooth Hoparlör Nasıl Kullanılır?
27 Kasım 2020 22:21 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:54

Taşınabilir bir bluetooth hoparlörü, hareket halindeyken kullanabilmeniz dışında normal bir bluetooth hoparlörü gibi çalışır.

Elde tutulan, orta boy, su geçirmez, duşta asılı olan veya hatta masa büyüklüğünde taşınabilir bir bluetooth hoparlör alabilirsiniz. Bu kablosuz cihazlardan birinci sınıf bir performans elde etmek için altın kural, parazitleri azaltmaktır. Bluetooth hoparlörü, eşleştirildiği cihazı yerleştirdiğiniz aynı odaya yerleştirin. Şimdi, bu tür hoparlörler kompakt boyutlarda ve çeşitli renklerde mevcuttur.

Bluetooth Hoparlörler Ne İşe Yarar?

Bluetooth hoparlörler, küçük taşınabilir cihazlardan büyük kitap rafı boyutundaki modellere kadar çeşitli boyut ve şekillerde gelir. Ancak boyutu veya şekli ne olursa olsun hepsi aynı şekilde çalışır. Bluetooth, iki cihazın birbiriyle konuşmasına izin veren basit bir kablosuz teknolojidir. Bluetooth hoparlörler söz konusu olduğunda, akıllı telefonunuz, tabletiniz veya diğer cihazınız, oynatma için dahili amplifikatörünü ve hoparlörlerini kullanan Bluetooth hoparlöre iletim yapar. Bu, telefonunuzdaki küçük dahili hoparlörlerin ürettiğinden çok daha iyi ses kalitesinin keyfini çıkarmanızı sağlar.

Bluetooth Hoparlörler Cihazla Nasıl Eşleşir?

Cihazı Bluetooth hoparlöre bağlamak veya eşleştirmek tek seferlik basit bir işlemdir. Çoğu Bluetooth hoparlörü, kapsama alanına girdiğinde telefonunuzu hatırlayacak ve tanıyacaktır. Yani ilk eşleştirmenizden sonra tek yapmanız gereken hoparlörü açmak ve dinlemeye hazırsınız. Bluetooth hoparlörler kablosuz olsalar bile, dahili amplifikatörleri için yine de güce ihtiyaç duyarlar. Bazı hoparlörlerin çalışması için her zaman bir duvar prizine takılması gerekecektir. Taşınabilirlik istiyorsanız, yerleşik şarj edilebilir pili olan bir model arayın.

Bluetooth Hoparlörler Nasıl Çalışır?

Bluetooth hoparlörler, herkesin “Bluetooth” olarak bildiği kablosuz teknoloji ile çalışır. ISM bandında 2,4 ila 2,485 GHz arası kısa dalga boylu UHF radyo dalgalarını kullanır ve kişisel alan ağları (PAN’lar) oluşturur. Hem akıllı telefon hem de Bluetooth hoparlör bir bağlantı kurduktan sonra işlev çalışmaya başlar. Teknoloji, küçük bir kurulumla, yani Bluetooth Hoparlör ve akıllı telefon ile kablosuz olarak ses dinlemeye yardımcı olur. Bu sayede dışarda, piknikte, gezmelerde olsak bile yetmeyen telefon sesi için ideal bir çözümdür. Bluetooth hoparlör boyutu ve işlevi açısından ters orantılır.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.