Telefonum Şarj Almıyor Ne Yapmalıyım?

Telefonum Şarj Almıyor Ne Yapmalıyım?
20 Eylül 2022 12:30 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:52

Telefonum şarj almıyor ne yapmalıyım? Bu sorunu günümüzde birçok insan yaşıyor. Bu yazımız da bu sorununuzla ilgili sizlere yardımcı olacağız.

Telefonum şarj almıyor ne yapmalıyım? Bu sorununuzun birçok nedeni ve birçok çözümü bulunmakta. Akıllı telefon kullanan herkes bu durumdan şikayetçi. Ve herkesin başına çok sık gelen bir durum. Ve ne yazık ki bu sorunun kalıcı bir çözümü yok. Ama geçici olarak sorununuzu çözebilecek birkaç tane çözüm yolu mevcut. Günümüzde üretilen elektronik cihazlar ve bu elektronik cihazların aparatları bilinçli eskitme yöntemi ile üretiliyor. Bilmeyenler için bilinçli eskitme yöntemi firmaların kalitesiz ürünler üretip sizleri sürekli bu ürünleri almaya mecbur bırakmaları demektir.

Siz ne kadar dikkatli olursanız olun elektronik cihazlar ve aparatları kısa sürede bozulur. Bu durumu anlattığımıza göre şimdi de telefonum şarj almıyor? Sorununun nedenlerine ve çözümlerine bakalım.

Telefonun Şarj Almamasının Nedenleri

Birçok sebepten dolayı telefon şarj almıyor olabilir. İlk neden yukarıda da belirttiğimiz gibi bilinçli eskitmedir. Bunların yanı sıra şarj kablonuzda bir temassızlık sorunu olabilir. Veya şarj adaptörünüz bozulmuş olabilir. Bunlar cihazınız dışında ki nedenler, cihazınızdan kaynaklanan sorunlara gelecek olursak telefonunuzun şarj yuvası bozulmuş olabilir. Veya şarj yuvanız toz almış olabilir. Tozlar elektriğin iletilmesine engel olabilirler. Cihazınızın ana kart portunda ki bir temassızlık yüzünden şarj almıyor olabilir.

Şimdi gelelim bu sorunların çözümüne.

Telefon Şarj Sorununa Çözümler

İlk soruna yani bilinçli eskitmeye yapabileceğimiz bir şey ne yazık ki yok.

Şarj kablonuzu değiştirin. Başka bir şarj adaptörü deneyin. Başka bir güç kaynağı deneyin. Telefonunuzun şarj yuvasını kontrol edin. Kirliyse küçük bir fırça yardımı ile veya kulak çöpü ile yavaşça temizleyin ve tekrar deneyin. Bütün bu adımları uyguladınız ancak telefon şarj almama sorunu devam ediyor mu? Eğer sorun devam ediyorsa bir teknik servisten yardım isteyin sorunu anlatın. Sorununuzun çözülmesinde size yardımcı olacaklardır.

Bu yazımız da bir çok telefon kullanıcısının yaşadığı bir sorun olan telefonum şarj almıyor? Sorununa uygulanabilecek çözümleri sıraladık.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.