WhatsApp’ta Aramaları Nasıl Kaydedebilirsiniz?

WhatsApp’ta Aramaları Nasıl Kaydedebilirsiniz?
16 Mayıs 2022 16:26 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:35

WhatsApp’ta aramaları kaydetmek ister misiniz? Resmi bir yol olmayabilir, ancak yine de WhatsApp’ta arama kaydını etkinleştirebilirsiniz.

WhatsApp çok çeşitli özellikler sunar. Bunlardan biri sesli aramadır. Ancak, WhatsApp’ta aramaları kaydetmek istiyorsanız, bunu yapmanın resmi bir yolu yoktur. Şirket, gizlilik politikası nedeniyle WhatsApp’ta resmi bir arama kaydı yöntemi sağlamıyor. Ancak WhatsApp’ta aramaları kaydetmenin bir yolu var. WhatsApp aramalarınızı kaydetmek için üçüncü taraf bir uygulama kullanmanız gerekir. İşte hem Android hem de iOS’un WhatsApp’ta aramaları kaydetme yolları. Yine de WhatsApp’ın platformunda üçüncü taraf uygulamaları kullanmasını önermediğini belirtmek gerekir.

 

Android Kullanıcıları

Android kullanıcıları, aramaları anlık mesajlaşma uygulamasına kaydetmek için üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyaç duyacaktır. Tek yapmanız gereken Cube Call kaydediciyi veya benzeri bir uygulamayı akıllı telefonunuza indirmek. Şimdi, şu adımları izleyin:

  1. WhatsApp’ı açın
  2. Kaydetmek istediğiniz aramayı çevirin
  3. Uygulamada küp arama widget’ları görürseniz, aramanızın kaydedildiğini bilin.
  4. Telefonda bir hata görürseniz uygulamayı yeniden açmanız gerekir.

Herhangi bir hatayla karşılaşmamak için uygulamanın ayarlarına gidip sesli aramada sesi zorla seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Apple iPhone’da WhatsApp Arama Kaydı

Apple iOS kullanıcıları, aramaları WhatsApp’a da kaydedebilir. Bunu yapmak için, yanınızda bir Mac olması gerekir. Eğer varsa, Apple iPhone’unuzu yıldırım kablosuyla Mac’e bağlayın. Bilgisayara güvenmenizi isteyen bir açılır pencere belirecektir. Evet’e tıklayın.

Telefonu Mac’e ilk kez bağlıyorsanız, hızlı zaman seçeneğine gitmeniz gerekir. Bu sizi buradaki dosya bölümünde yeni bir ses kaydı seçeneğine götürecektir. Kayıt düğmesine tıklayın. Tüm işlemden sonra Quicktime Record butonuna tıklayın ve WhatsApp araması yapın. Çağrı bağlandığında, kullanıcı simgesini ekle’ye tıklayın. Çağrınız alınır alınmaz kayıt başlayacaktır.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.