Huawei P50: Sıvı Lens Teknolojisine Sahip Kamera ile Gelebilir

Huawei P50: Sıvı Lens Teknolojisine Sahip Kamera ile Gelebilir
27.11.2020
ABONE OL

Huawei önümüzdeki yıl piyasaya süreceği Huawei P50 akıllı telefonu hakkındaki haberler şimdiden gelmeye başladı.  Sıvı Lens teknolojisine sahip kamera sensörleri ile birlikte piyasaya sürülecek olan Huawei P50  şimdiden merak uyandırıyor diyebiliriz.

Çinli teknoloji devi yeni sıvı teknolojisinin önümüzdeki yıl toplu olarak üretilip daha fazla bir şekilde  satılacağına inanıyor.  Huawei  bu yeni lensi ilk piyasaya sürenlerden biri olacak. 25 Aralık 2019’da yaptığı patent başvurusu 2020 Nisan ayında onaylandığı görülüyor.

Özellikle bu yeni lens, neredeyse %100 doğruluk oranıyla insan gözüne benzer milisaniyeler içinde odaklanabilen son derece yüksek odaklama hızları gibi bazı avantajlar sunuyor. Sıvı lens teknolojisini kısaca açıklamak gerekirse, geleneksel lensler iki sabit odak uzaklığına sahip lens arasındaki odak uzunluğunu ayarlayarak yakınlaştırma ve odaklamayı başarırken sıvı lens, görüntüyü kontrol etmek için sıvının şeklini değiştirmektedir ve bu sayede daha kaliteli ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar elde etmiş oluyor.

 

Sıvı lens sayesinde  odaklanmak için gereken  süreyi neredeyse ortadan kalkacak. Çinli teknoloji  devi Huawei  sıvı lens teknolojisini daha dayanıklı hale getirmeyi başarırsa,  darbeler veya kaza sonucu düşmelerden sonra oluşabilecek hasarlarında önüne geçmiş olacak. Bu sayede daha güvenilir bir telefon imajı oluşturulacaktır.

Bunun haberin henüz doğrulanmamış  olduğunu sadece bir söylenti olduğunu unutmayın.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.