Facebook 2. El Satış Nasıl Yapılır?

Facebook 2. El Satış Nasıl Yapılır?
29 Kasım 2020 18:35 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:37

Facebook 2. el satış özelliği uzun süre önce kullanıma sunuldu. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook Marketplace ile ikinci el piyasasına da el attı. Aslında daha öncesinde Facebook grupları arasında ikinci el satışları yapabiliyordunuz. Lakin artık buna gerek yok, Facebook’un kendi mağazasında kendi ikinci el ürünlerinizin satışınızı yapabilirsiniz. Biz de siz değerli okuyucularımız için merak etmiş olduğunuz Facebook 2. el satış nasıl yapılır? sorusuna cevap vereceğiz.

Facebook Marketplace Ne İşe Yarıyor ?

Son zamanlarda e-ticaret siteleri üzerinden, sanal pazarlarda ve instagram üzerinden satışlar yapan bir çok firmayı ve kişileri görüyorsunuz. Facebook da zaman içerisinde kendi bünyesine yeni özellikler kazandırarak kullanıcıları aktif tutmaya çalışıyor. Marketplace özelliği bu amaçla eklenmiş olan özelliklerden bir tanesi. İnternet ortamında ürün satmak, ürün almak alternatiflerden birisi ise Facebook Marketplace.  Şuan bu özellik 60’dan fazla ülkede yayında.  Facebook Marketplace sayesinde ürünlerinizi sunabilir ve satışlar yapabilirsiniz.

Facebook 2. El Satış Nasıl Yapılır?

Bireysel veya şirket hesaplarınızdan basit bir şekilde 2.el satışı yapabilirsiniz. Şimdi çok uzatmadan adımlara geçelim;

  • Facebook Marketplace adresine girin. Hesabınız yok ise bir hesap açın.
  • Hesabınız ile bu sayfaya giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan “Birşeyler Sat”  butonuna tıklayın.
  • Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan ekrana satmak istediğiniz ürünün resmini, fiyatını ve özelliklerini girin.
  • Facebook gruplarında da paylaşmak sattığınız ürünü paylaşmak isterseniz, hedef kitleyi seç ekranında takip ettiğiniz gruplardan seçim yapın ve yayınla diyin.

Bu sayede kolay bir şekilde Facebook mağazasında ikinci el ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Gerçekten oldukça güzel bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.