Youtube Abone Kasma Taktikleri 2023

Youtube Abone Kasma Taktikleri 2023
7 Ocak 2023 11:33 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:20

Youtube dünyanın en büyük 2. Arama motoru alan ve içerik üreticilerinin kendi hazırladıkları videoları yüklemeleri ile içeriklerin izletilmesi üzerine kurulu video paylaşım sitesi olup dünyanın şu an en çok izlenen sosyal medya uygulamasıdır. Her ne kadar İnstagram reel veya son dönemde artan trendi ile Tiktok popülerleşmeye başlasa da Youtube sürekli kendini geliştirmeye ve rekabeti üst seviyeye yükseltmesi ile zirvede yer almaya devam ediyor.

 

Youtube ayrıca kendi içerik üreticilerine en güzel ödemeyi yapan sosyal medya platformudur. Bu sebepten her gün abone sayısı ve yüklenen içeriklerin miktarı artarken profesyonellik ve rekabette aynı şekilde artıyor.

Eğer sizde bu büyük pata olan Youtube reklam gelirleri üzerinde pay almak, kanal açarak içerik üreticisi olarak para kazanmak istiyor ve ya halihazırda içerik üreticisi olarak kanalınız var, büyütmek istiyorsanız bunun en önemli anahtarlar abone sayısından geçiyor. Youtube kanalınızın abone sayısı ne kadar yüksek ise yüklediğiniz videolar ilk etapta o kadar çok izlenirken ayrıca ana sayfa gezintilerinde ve başka videoların önerilen kısmında abone oldukları kanalların videoları daha çok gösteriliyor.

Bu sebepten abone Youtube abone kasmak nasıl olmalı? Yani abone miktarını arttırmanın yolları nedir diye düşünüyorsanız işte birkaç ipucu

Özgün ve Kaliteli içerik

Kanalınızı kurdunun ve içerik üretiyorsunuz. Bu içerikleri önce izleyici gözü ile inceleyip acaba ben bu videoyu sonuna kadar sıkılmadan yada atlamadan kendim izler miyim diye sorun. Eğer sorunuz evet ise ikinci soru kendinize bu videoyu izledikten sonra bu kanala abone olur muyum diye düşünerek her zaman en iyi fikrinizi video olarak yükleyip her videonuzu elinizden geldiğince kaliteli hale getirin.

Özgün olmak taklit videolardan her zaman daha etklidir.

Daldan Dala Atlamayın

Kanalınız tek yönde ağaç gövdesi gibi düşünün sağlam bir gövde gibi ana konu üzerinde ilerleyip dallara ayrılabilir mantığı ile içerik oluşturun. Bu içerikler ana konudan ayrılırsa abone sayınızda azalmalar yaşanabilir. Mesela oyun kanalınız var ve içerik üretiyorsunuz. Bir anda makyaj videoları gibi aykırı konularda video yüklerseniz abone sayınız düşer ve zamanla artma yaşanmaz. Ama oyun videoları atarak ilerliyor ve arada oyun oynadığınız cihaz yada program ile ilgili bir tanıtım yayınlardanız bu ana gövdeden çıkan dallardan biri olur ve abone sayısını besler.

 

Diğer Kanallar ile Karşılıklı Paslaşmalar

Size benzer kanallar ile birlikte video çekip o kanal yada kendi kanalınız fark etmez yayınlamak oldukça etkilidir Youtube de abone sayısı arttırmak için. Bu tarz ortak videolar iki kanalında abonelerinin dikkatini çeker ve abone sayısını iki kanalda da arttıran bir projedir ki çoğu büyük kanal bunu yaparak abone sayısınız arttırmaktadır.

Topluluk Sekmesi ve Anketler

Youtube de bulunan topluluk sekmesi abonelerinizi sürekli canlı tutmak için etkili bir alandır. Her geçen gün önemi artmaktadır. Burada yayımlayacağınız anketler ve video tanıtımları, kanalınızın abone sayısı artışında önemli bir yere sahip olacaktır. Mesela büyük kanalların yaptığı gibi yeni video için fikir sunmak, abone görüşü almak izleyicinin beklentisini karşılayacak ve kanala duyulan heyecanı arttıracaktır.

Tüm bunlar doğru uygulandığında abone sayınızı arttırma şansını oldukça yükselir. Genelde kolaya kaçma tercih edilse de yani botlarla içerik çekme, kanala dışarıdan abone alma gibi yöntemler uzun vadede fayda getirmez. Youtube binlerce parametre ve yapay zeka kullanan dünyanın en başarılı bilgisayar yazılım ve programcılarının çalıştığı bir kuruluş. Bu yüzden hileli işlemleriniz elbet fark edilir ve cezalar alabilir hatta kanalınız dahi kapanabilir.

Bu yüzde organik işlemler ve sabırla en iyi içeriklerinizin yüklenmesi abone sayınız ve izlenmelerinizi düzenli arttıracak yegâne işlemler olup kanalınızın önce abonelerini memnun ederek ticari olarak müşteri memnuniyeti mantığı ile hareket etmek kanalınızı zamanla büyütecektir.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.