Galaxy Note 10 Cihazlarda Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Galaxy Note 10 Cihazlarda Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?
30.04.2021
ABONE OL

Bu yazımızda onlar için birçok Galaxy Note 10 kullanıcısının merak ettiği bir konu olan Galaxy Note 10 cihazlarda ekran görüntüsü alma nasıl yapılır? Sorusunu ele alacağız.

Samsung marka telefonlarından birisi olan Galaxy Note 10 hem işlevsel hem de görünüş olarak en iyi telefonlardan birisidir. Ülkemizde ise birden fazla Galaxy Note 10 kullanıcı var.

Ekran görüntüsü alma işlemi birden fazla telefonda var olan bir seçenektir. Bu sayede kullanıcılar telefonda gezerken ya da bir işlem yaparken ekran görüntüsü alarak gördüklerini bir süre sonra tekrardan görmesi sağlanıyor.

Fakat bazı kullanıcılar böyle bir özelliğin olduğundan habersizler. Fakat ekran görüntüsü alma birçok telefon da var olan ve çoktandır kullanılan bir özellik. İşte size Galaxy Note 10 ekran görüntüsü alma yöntemleri;

Açma Kapama Düğmesi ve Ses Kısma Düğmesini Kullanma

Bu yöntem birçok Android işlemciye sahip telefonda var olan bir özellik bu özellik diğer yöntemlere göre daha sık başvurulmaktadır.

  1. Öncelikle ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekrana gidin.
  2. Ardından Ses Kısma ve Güç yani açma kapama düğmelerine aynı anda kısaca basın. Düğmeleri hızlı bir şekilde bırakın (Eğer bu düğmeleri çok uzun süre tutarsanız Galaxy Not 10 birden kendi kendine kapanacaktır.
  3. Ekran görüntüsü alma işleminde Ekranın hafifçe yanıp söndüğünü göreceksiniz ve ekran görüntüsü araç şeridi ekranın alt kısmında görünecektir. Görüntüyü düzenlemek için araçları kullanabilirsiniz veya hiçbir şey yapmanıza gerek yok çünkü ekran görüntüsü otomatik olarak Galeri uygulamasına kaydedilmiştir.

El Sallayarak Ekran Görüntüsü Alma

Samsung marka telefonların birçoğunda bulunan bu özellik Galaxy Note 10’da mevcut fakat öncelikle aktif etmeniz gerekiyor.  Yapmanız gerekenler şu şekilde;

  1. Öncelikle Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Burada açılan sayfada “Gelişmiş özellikler” e dokunun.
  3. Ardından “Hareketler ve hareketler” e dokunun.
  4. Parmağınızla anahtarı sağa kaydırarak (Yakalamak için avuç içinizle kaydır) özelliğinin açık olduğundan emin olun.

Etkinleştirdikten sonra ekran görüntüsü nasıl alınır:

  1. Almak istediğiniz ekran görüntüsüne gidin.
  2. Elinizi telefonun sol veya sağ tarafının hemen ötesine, avucunuz ekranın kenarıyla hizalayın ve serçe parmağınız telefonun kenarına değecek şekilde yerleştirin.
  3. Böylelikle ekran görüntüsü alınacaktır.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.