House Party Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

House Party Sistem Gereksinimleri Nelerdir?
30 Temmuz 2022 12:04 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:37

House Party, yakın zamanda piyasaya sürülen ve kısa süre içerisinde yüksek satış rakamlarına ulaşan bağımsız bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Karakterinizi geliştirebileceğiniz, kız arkadaşı yapabileceğiniz ve çeşitli hayat ögelerini kullanabileceğiniz bir yaşam simülasyonu olarak tanımlanabilecek oyunumuz kaliteli grafiklere ve çeşitli dinamiklere sahiptir. Dolayısıyla keyifli vakit geçirebileceğiniz güncel oyunlar arasında yer almaktadır. Fakat oyunumuzu satın almadan ve indirmeden önce House Party sistem gereksinimlerini incelemeli ve mevcut cihazınızın bu oyunu çalıştırıp çalıştırmayacağını öğrenmelisiniz.

House Party Sistem Gereksinimleri

16 Temmuz 2022 tarihinde Eek! Games tarafından Steam üzerinde paylaşılan ve yalnızca birkaç gün içerisinde binlerce kişi tarafından satın alınan House Party, seçimler yaparak karakterinizi değiştirebileceğiniz, hikayesi sayesinde saatlerce oynayabileceğiniz, komedi ve simülasyon türünde bir bağımsız oyundur. İçerisinde çeşitli sinematikler ve romantizm ögeleri de barındıran oyunumuzda karakterimiz ile birçok kızı tavlamaya çalışabilir ve güçlü arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Çoğu oyuncu tarafından da olumlu not almayı başaran House Party, yeni bir oyun olmasına rağmen nispeten düşük bir sistem ile de çalışabilmektedir. Yine de House Party sistem gereksinimleri mutlaka incelenmeli ve karşılaştırma yapılmalıdır. Aksi taktirde oyunu satın alıp indirseniz bile oynama şansınız bulunmayacaktır.

House Party Minimum Sistem Gereksinimleri

House Party oyununu normal bir şekilde açmak ve minimum deneyim olsa bile oynamak istiyorsanız, minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekiyor. Eğer bu sistem gereksinimlerini karşılayamıyorsanız, oyunumuzu hiçbir şekilde oynamanız mümkün olmayacaktır.

 • Windows 7,8 veya 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD FX8350 veya Intel Pentium G4500 İşlemci
 • DirectX 11 Desteği bulunan ve en az 2GB belleğe sahip olan herhangi bir ekran kartı
 • 8GB+ RAM
 • 8GB+ Depolama Alanı
 • Genişbant İnternet Bağlantısı

Eş değer bilgisayar donanımları veya benzeri ile House Party oyununu 30-60FPS değerleri aralığında 720p çözünürlükte oynayabilirsiniz. Fakat grafik ayarlarını düşük tutmanız gerekeceği için çok fazla performans beklememeniz gerekiyor. Bunun yanında yeni oyunlar arasında yer aldığından ötürü bazı optimizasyon problemleri ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

House Party Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyunumuzu oynarken grafik ayarlarını en yüksek seviyeye çekmek ve maksimum deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka House Party önerilen sistem gereksinimlerini incelemeli ve bilgisayarınız ile bu gereksinimleri eksiksiz bir şekilde karşılamalısınız. Böylece mevcut optimizasyon problemlerine de takılmaz ve gönül rahatlığıyla oyunu sonuna kadar oynayabilirsiniz.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • Intel Core i5 6500 veya AMD Ryzen 3 1200 İşlemci
 • AMD RX570 veya NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB Ekran Kartı
 • DirectX 11 ve Üstü
 • 8GB+ RAM (2999MHz+ ve DDR4 önerilmektedir)
 • 8GB+ Depolama Alanı (SSD Önerilmektedir)
 • Genişbant İnternet Bağlantısı

Önerilen sistem gereksinimlerinden daha da güçlü bir bilgisayara sahipseniz oyunumuzu 60FPS değerleri üstünde 1080p kalitesinde oynayabilirsiniz. Bunun yanında çeşitli grafik iyileştirme teknolojilerini kullanabilirsiniz. Yine de yeni bir oyun olduğu için ilerleyen zamanlarda güncelleme alacağını ve daha iyi bir görünüme ulaşacağını unutmamak gerekiyor.

House Party Nereden Satın Alınır? Fiyatı Ne Kadardır?

House Party oyununu bugün Steam üzerinden satın alabilir ve kütüphanenize eklenmesini sağlayabilirsiniz. En popüler oyunlar arasında olan bu oyunu indirimli olarak 36TL’ye, normal zamanlarda ise 40TL’ye alabilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca şu an herhangi bir ek paketi bulunmasa da ilerleyen zamanlarda yeni kostümler, mekanlar ve kişiler için DLC ekleneceği belirtilmektedir.

House Party Türkçe Dil Desteği Var Mıdır?

House Party sistem gereksinimleri incelendikten sonra kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan biri de Türkçe dil desteğinin olup olmadığıdır. Maalesef oyunumuz şimdilik herhangi bir Türkçe dublajı veya altyazısı bulunmamaktadır. Dolayısıyla İngilizce bilmeyen kişilerin oyunumuzdan pek bir şey anlaması mümkün olmayacaktır. Yine de ilerleyen zamanlarda House Party oyununa Türkçe dil desteğinin gelebileceği düşünülmektedir.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla House Party sistem gereksinimlerini inceledik ve oyunumuza ait bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Eğer oyun ilginizi çektiyse hemen Steam marketine girerek satın alabilir ve indirme işlemlerini başlatabilirsiniz. Düşük boyutlu olduğu için de kısa sürede oyunumuzu oynayabilmeniz mümkün olacaktır.

ETİKETLER: , ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.