Clash Of Clans İpuçları 2022

Clash Of Clans İpuçları 2022
27 Ekim 2022 10:03 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:32

Clash of Clans ipuçları başlıklı bu yazımızda, oyun genelinde ilerleyişinizi sağlıklı bir şekilde sürdürmek ve girdiğiniz savaşları kazanmak için neler yapabileceğinizden bahsettik. Bazı ipuçlarını önemle dikkate almanız oyunun ilerleyişini hızlandırabileceği gibi, girdiğiniz savaşlarda daha az hasar almak ve galibiyetler elde etmek için önemlidir.

Clash Of Clans İpuçları Nelerdir?

Piyasaya çıktığı günden beri uygulama mağazalarında en fazla ilgi gören oyunlardan biri olan Clash of Clans, bir yandan savaşlar için kaynak üretiminin diğer yandan ise kaynakların tüketimi ile birlikte yapılan savaşlara dayalı bir strateji oyunu olarak öne çıkmaktadır. Dolayısıyla böyle bir oyunda çok yönlü olması nedeniyle doğru ipuçları üzerinden hareket etmek oldukça önemlidir. Her yaştan insanın severek oynadığı Clash of Clans ipuçları hakkındaki tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Köyün Tasarlanmasını Doğru Şekilde Yapın

Oyunda ilerlemek ve yeni kaynaklar bulmak için köyün tasarlanmasını doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda saldırılara karşı köyü daha korunaklı hale getirmek için de dikkatli davranmak önemlidir.

Doğru yerlere doğru öğeleri yerleşmeleri yerleştirmeniz halinde bir yandan köyünüzü büyütürken, diğer yandan saldırılara karşı daha etkin önlemler alabilirsiniz. Yanlış tasarlama neticesinde düşmanlarınız köyünü açıklarından faydalanabilir ve büyük saldırılar düzenleyebilirler.

Kaynakların Üretim Miktarlarını Doğru Hesaplayın

Kaynaklar hem köyü genişletmek hem de saldırılardan korunmak ve yaptığınız saldırılardan başarı sağlamak için büyük önem taşıyor. Bu yüzden kaynak üretiminin doğru hesaplanması gerekiyor. Böylelikle elinizdeki gücün farkında olarak sonraki adımları daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynaklarınızı En Üst Seviyeye Çıkarın

Oyunun temel stratejisinin kaynak üretimi ve doğru şekilde tüketimine dayalı olduğunu yeniden belirtmek gerekir. Bu yüzden Clash of Clans ipuçları arasında daha fazla kaynak üretimine yönelik adımlar atmanın önemi oldukça büyüktür.

Özellikle mor iksir ve altın gibi kaynakların üretiminde aktif olarak rol almanız gerekiyor. Belediye binanızın seviyesi için aktif bir şekilde çalışmanız, kaynak üretimini artıracaktır. Bu yüzden oyun boyunca belediye binanızın seviyesini artırmak için gerekli adımları maksimum düzeyde atmanız gerekiyor.

Koruma Kalkanlarını Kullanmayı İhmal Etmeyin

Köyünüzü korumak için koruma kalkanlarına ihtiyacınız bulunuyor. Koruma kalkanlarını aktif olarak kullanmak sizi saldırılara karşı koruyacak ve daha az hasar almanızı sağlayacaktır.

Her ne kadar oyunda mağlubiyet sonrasında da koruma kalkanı veriliyor olsa da, yapacağınız saldırılarda planlı hareket etmeniz gerekir. Aksi halde alacağınız kalkan aldığınız hasardan daha yetersiz olabilir. Köyünüzü tehlikeleri atmamak için yapacağınız sonraki saldırıların planını kaynaklarınıza ve alacağınız hasara göre doğru yapmaya özen gösterin.

Yeşil Taş Toplamaya Özen Gösterin

Toplayacağınız yeşil taşlar oyun esnasında birçok farklı işlevi yerine getirmenize yardımcı olurlar. İnşaat kulübesi yapmak, koruma kalkanı almak ve yeni bina yapımı gibi birçok işlemde yeşil taşlara ihtiyacınız olacaktır.

Oyuna başladığınız zaman köyünüzde kaya ve ağaçlar gibi çeşitli öğeler bulunur. Bu öğeleri düzenli olarak temizleyerek yeşil taş toplamanız gerekiyor. Farklı amaçlarla kullanılabilmeye müsait olması nedeniyle, bu taşların sürekli aktif olarak toplandığından emin olun. Oyunun devamında da yeni çıkan ağaçları ve kayaları temizlemeniz gerekiyor.

Savaşları Tekli Oyuncu Modunda Yapın

Köylere saldırı yaparak az da olsa mor iksir ve altın kazanma ihtimaliniz vardır. Bunu yaparken saldırıları mutlaka tekli oyuncu modunda yapmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Önceden hazırlanan köylere düzenleyeceğiniz saldırılar sonucunda kaynak elde ederek daha avantajlı bir konuma sahip olabilirsiniz.

Elde edeceğiniz mor iksir ve altınlar sayesinde yeni inşaatlar yapabilir ve köyünüzü geliştirebilirsiniz. Ayrıca koruma kalkanı almak için de bu kaynaklara ihtiyaç duyduğunuz zamanlar olacaktır.

Havan Toplarını Doğru Konumlandırın

Köyünüzde hava toplarını doğru bir şekilde konumlandırmak, Clash of Clans ipuçları arasında yer alan önemli detaylardan biridir. Havan topları kendi yakınlarına atış yapamadıkları için elinizdeki topların doğru şekilde konumlanmış olması gerekiyor. Bu sayede köyünüzü saldırırlar esnasında daha korunaklı hale getirebilirsiniz.

Klan Kalesinden Yardım Almaya Bakın

Klan kalesi oyun içerisinde önem verilmesi gereken merkezlerden biridir. Birçok oyuncu buna yeterince önem vermemiş olsa da, köyün korunması ve dostlarınızdan yardım alabilmek için kaleye önem vermek gerekiyor. Mevcut seviyenize göre dostlarınızdan alacağınız asker yardımı sayesinde savaşlarda daha güçlü olabilir ve köyünüzü etkili bir şekilde koruyabilirsiniz.

Size verilen 20 kişilik asker grubunu hem savaşlarda kullanabilir hem de köyün koruması için görev verebilirsiniz. Asker talebinde bulunurken arkadaşlarınızdan mutlaka hangi amaçla asker istediğinizi konuşmanız gerekiyor. Aksi halde arkadaşlarınızın rastgele bir görev için göndereceği asker gruplarını sadece o görevler için kullanabilirsiniz.

Etkinliklere Mutlaka Katılın

Katılacağınız etkinliklerde normal sürece göre daha fazla avantaj sağlamanız mümkündür. Gerek kaynak temini ve gerekse ilerleme hızı bakımından etkinlikler daha fazla yarar sağlıyor. Özellikle cadılar bayramı ve yılbaşı gibi özel gün etkinliklerinde oyun içerisinde yükselme ve üretim hızını ciddi manada artırmak söz konusudur. Örneğin üretim hızınızı 2 katına çıkarabileceğiniz gibi, üretim maliyetlerini de neredeyse onda bir seviyesine düşürebilirsiniz.

 

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.