Whatsapp’da Bilmeniz Gereken Püf Noktalar

Whatsapp’da Bilmeniz Gereken Püf Noktalar
24 Kasım 2020 15:04 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:59

WhatsApp, dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma akıllı telefon uygulamalarından biridir. Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın püf noktalarından bahsedeceğiz

180’den fazla ülkede yaklaşık 1,5 milyar aktif WhatsApp kullanıcısı var. WhatsApp, uygulamayı kullanıcıları için daha da bağımlılık yapıcı hale getirmek için ara sıra yeni özelliklerle sunulmaya devam ediyor. Artık WhatsApp’ta bulunan tüm özelliklerin dışında, WhatsApp deneyiminizi bir adım öteye taşıyacak birkaç eğlenceli ipucu ve püf noktası var. Bu eğlenceli numaralardan bazılarının farkında bile olmayabilirsiniz, bu yüzden tamamen kontrol etmeniz gereken bu tür numaralardan ilk beşini bulduk. Bir bakalım!

Sohbetleri Okunmadı Olarak İşaretle

Bir mesajı okuduğunuz ama cevap vermeyi unuttuğunuz günleri bilirsiniz. Aslında, daha sonra yanıtlamanız için bir hatırlatıcı olarak hizmet etmek için WhatsApp‘ta bir sohbeti okunmadı olarak işaretleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, okunmadı olarak işaretlemek istediğiniz sohbeti basılı tutmak ve Android’de okunmadı simgesine dokunmaktır. İOS’ta, sohbeti okunmamış yapmak için sohbeti sağa kaydırmanız ve okunmadı simgesine dokunmanız gerekir.

Telefona Dokunmadan Whatsapp Mesajlarını Okuyun Ve Gönderin

Bu hiç akıllıca değil. Kullanmanız gereken tek şey, telefonunuza yazmadan veya dokunmadan mesajları okumanıza yardımcı olacak Siri ve Google Assistant gibi sanal asistanlardır. Onlara sözlü bir emir vermeniz yeterlidir.

Yazı Tipini Değiştir

WhatsApp’ın kullandığı eski yazı tipinden sıkıldıysanız, düz metni italik veya kalın yazı tipine dönüştürerek değiştirebilirsiniz. Metni kalın yapmak için yıldız işaretiyle başlayıp bitirebilir ve italik yapmak için cümleyi bir alt çizgiyle başlatıp bitirebilirsiniz.

Depolamanızı Kimin Doldurduğunu Bulun

Deponuzun çoğunu hangi arkadaşınızın yiyor olduğunu biliyor musunuz? İşte nasıl yapabileceğiniz. WhatsApp’ta Ayarlar’ı açın, Veri ve Depolama Kullanımı’na gidin. Orada Depolama Kullanımına dokunabilir ve kişiyi seçebilirsiniz. Bu, her bir kişi tarafından kullanılan depolama miktarını görebileceğiniz yerdir.

Özel Mesajları Birden Fazla Kişiye Yayınlayın

Birden çok kişiyle paylaşmak istediğiniz, ancak bunun için bir grup oluşturmak istemediğiniz ortak bir mesajınız mı var? Tek yapmanız gereken bu mesajları yayınlamak ve farklı kişilere özel mesajlar olarak gönderilecekler. İOS için, ekranınızın sol köşesindeki Yayın’a veya Android’de sağ üst köşedeki menü simgesine (üç dikey nokta) dokunursunuz. Bundan sonra, mesajı göndermek istediğiniz kişileri eklersiniz. Whatsapp püf noktaları sayesinde daha kullanışlı hale gelmeye devam edecektir.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.