İnstagram Soru Sorma Nasıl Yapılır?

İnstagram Soru Sorma Nasıl Yapılır?
26 Nisan 2021 22:50 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:13

İnstagram’da binlerce kişi her gün etkileşime girmektedir. Bu etkileşim yöntemlerinden biri de soru sormadır peki nasıl soru sorulur?

İnstagram’da kişiye dair merak ettiklerimizi soru sorarak gerçekleştirebiliriz peki İnstagram’da nasıl soru sorma yapılır? İnstagram’da tanıdığımız, tanımadığımız binlerce kişi ile sürekli etkileşim halindeyiz. Etkileşim halinde olduğumuz için her gün yeni birilerini tanımaktayız. Ünlü kişilerin de kullandığı İnstagram’ın günümüzde milyonlarca kullanıcısı vardır. Milyonlarca kişi ile etkileşim halinde olmamız nedeniyle hayatımıza birçok kişi girmektedir. Giren kişiler ile de alakalı merak ettiklerimiz olabilir. Bu sebeple kullanıcılar, bana soru sor seçeneği ile kendileri hakkında merak edilenleri cevaplamaktadır. Genellikle ünlü hesapların daha çok kullandığı bana soru sor seçeneğini her hesapla gerçekleştirebilirsiniz.

Soru Sorma Seçeneği

İnstagram soru sorma seçeneğine ulaşmak için ilk öncelikle İnstagram’ın kamera simgesine tıklayarak İnstagram hikayeler sayfasına gidiyoruz. İnstagram hikayeler kısmının en üstünde yer alan gülen simgeye tıklıyorsunuz. Gülen simgeye tıkladıktan sonra Sorular çıkartması seçeneğine tıklamaktayız. Bana soru sor seçeneğine istediğiniz soruyu yazarak bitti diyerek, takipçileriniz ile paylaşıyorsunuz. Takipçileriniz hikayelerinize girdiklerinde bu soruyu görüyorlar. Bu soruyu gördükten sonra bir şeyler yaz alanını doldurarak size iletiyorlar. Takipçileriniz tarafından size gönderilen soruları, yanıtlar seçeneğinde görebilirsiniz. İnstagram soru sor seçeneği nasıl kullanılır sorusunu cevapladıktan sonra insanlar ile daha sık etkileşime girebilirsiniz.

İnstagram ve Özellikleri

İnstagram sayesinde mesafe fark etmeksizin herkes ile iletişim kurma şansınız vardır. Bu iletişim sayesinde yabancı dilinizi geliştirebilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Sosyal medya sürekli insanlar tarafından kötü görülmekte ve gösterilmektedir. Ancak sosyal medyayı iyi kullanarak da ondan yararlanabiliriz. Yeni insanlar ile tanıştığımız, yeni dostluklar edindiğimiz, dünyanın öbür ucundan anında haberdar olduğumuz uygulamayı kötülemek doğru olmayacaktır. Önemli olan sizin o uygulamayı nasıl kullandığınızdır. İnstagram ile görüntülü görüşme yapabilir, ticari işletmenizi de büyütebilirsiniz. Ticari işletmeniz varsa işletme hesabınıza geçiş yapmanızı öneririz. İşletme hesabı ile istatistiklerinizi görebilir, satış hacminizi İntstagram aracılığı ile geliştirebilirsiniz. Yeni insanlar tanımak ve hakkınızda merak edilenleri öğrenmek amacı ile İnstagram soru sor seçeneği nasıl çalışır bunu inceledik.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.